Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
01 września 2016r. inauguracja roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła się Mszą świętą. Po Mszy uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się do szkoły, gdzie uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego dokonali uczniowie Samorządu Uczniowskiego. Następnie głos zabrała Pani kierownik Violetta Kozłowska, która życzyła uczniom wielu sukcesów. W imieniu nauczycieli wyraziła też nadzieję na owocną współpracę z rodzicami, których zachęcała do aktywnego udziału w życiu szkoły.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci do SU zachęcali kolegów i koleżanki do głosowania na siebie plakatem, rymowanką, propozycjami na bieżący rok szkolny. Po tajnym głosowaniu całej społeczności szkolnej opiekun SU Pani Katarzyna Studzińska Kwoczka ogłosiła skład Samorządu Uczniowskiego:
Przewodnicząca – Weronika Bielak
Zastępca – Julia Rajczakowska
Członkowie - Weronika Szewczyk, Kamila Piaskowy, Kamil Szczygielski, Mateusz Buńkowski
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym! 
Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Vashti była małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzyła w swoje możliwości. Na lekcjach plastyki twierdziła, że nie potrafi malować. Nie chciała nawet otwierać swoich farbek. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vasti podejmie próbę. Pewnego dnia powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła. Nazajutrz, Vashti zobaczyła, że w klasie nad biurkiem nauczycielki powieszono jej kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała i wisi w takim ważnym miejscu .Pomyślała sobie, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Otworzyła pudełko z farbkami, i zaczęła swoją przygodę z malowaniem kropek.
Malowanie pochłonęło ją całkowicie, mieszała farby ze sobą, odkrywała nowe kolory, namalowała dziesiątki mniejszych, większych kropek. Wszyscy mogli podziwiać kropkowe obrazy Vashti na szkolnej wystawie, a dziewczynka była dumna z siebie. Zrozumiała, że wato podejmować próby i nie zrażać się niepowodzeniami. Pomogła małemu chłopcu uwierzyć, że i on potrafi rysować, chociaż on tak samo jak ona wcześniej nie chciał nawet podjąć próby. Tak kończy się opowieść o dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę.
(w oparciu o notkę Jolanty Okuniewskiej)

Bohaterka książeczki Vashti stała się stała się inspiracją do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Wszystkie dzieci na całym świecie tego dnia zachęcane są przez swoich nauczycieli do tworzenia własnych pomysłowych kropek, które pomogą im poznać swoje mocne strony. Następnie tworzy się wystawy, na których można podziwiać kreatywność małych „Kropkowiczów”.
I my 15 września tak jak mała Vashti postanowiliśmy odkryć świat kropki i małych talentów. Warto wierzyć we własne siły i tworzyć tak jak się najlepiej potrafi! Namalowaliśmy wspólny kropkowany kobierzec, który teraz zdobi ścianę naszej szkoły!


#DotDay
WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA ZŁOTORYJA
ORAZ AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 19 września wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną do Nadleśnictwa Złotoryja. Przed wyjazdem Pani Violetta Kozłowska przypomniała nam zasady segregacji śmieci, obejrzeliśmy film o tematyce ekologicznej, a następnie nauczyliśmy się wiersza o pięknie naszej planety! Już w Nadleśnictwie Pani Elżbieta Dudok oprowadziła nas po ścieżce edukacyjnej związanej z życiem lasu. Pierwszą atrakcją i lekcją było przejście po wybranych tropach zwierząt. Każdy kto dotarł do końca ścieżki mógł przeczytać do jakiego zwierzęcia należały owe tropy. Następnie po przeczytaniu tablic z informacjami o lesie przeszliśmy do mini ambonki, gdzie każdy mógł dotknąć prawdziwego poroża jelenia. Dużym powodzeniem cieszyło się wygrywanie melodii na fragmentach różnych drzew. Okazało się, że drewno poszczególnych drzew wydaje roże dźwięki. To była prawdziwa muzyka lasu! Kolejne zadania dały nam dużo do myślenia. Musieliśmy ułożyć prawidłowo wiadomości dotyczące różnych drzew- dobrać odpowiednio liście, korę i owoc drzewa. W magicznej skrzynce znajdowały się różne dary lasu, które rozpoznawaliśmy poprzez dotyk, a podczas kręcenia koła lasu można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o jego mieszkańcach. Bardzo ciekawym doświadczeniem były skoki w dal. Mogliśmy porównać długości naszych skoków do długości skoków różnych zwierząt. Na koniec Pani Elżbieta zabrała nas do Sali edukacyjnej, gdzie rozpoznawaliśmy ptaki i ich trele oraz gdzie obejrzeliśmy bardzo ciekawy film o okolicach Złotoryi. Po tych fascynujących lekcjach przyszedł czas na grillowane kiełbaski. Po posiłku wpisaliśmy się do kroniki Nadleśnictwa Złotoryja i w związku z akcją Sprzątanie Świata (i dobrym obyczajem) posprzątaliśmy po sobie wyrzucając śmieci do odpowiednich pojemników.
Niespodzianką tego dnia była jeszcze wizyta na wieży Kościoła NMP w Złotoryi. Wąskie korytarze, lochy i piękny taras widokowy na długo zostaną nam w pamięci!
TWORZYMY I SŁUCHAMY MUZYKI LASU
MAGICZNY KUFEREK I PUZZLE LASU
SKACZEMY JAK ŻABY:)
ZAJĘCIA W SALI EDUKACYJNEJ
GRILL I PODZIĘKOWANIE ZA WIZYTĘ
SPRZĄTAMY PO SOBIE ŚWIAT!
WEJŚCIE NA WIEŻĘ KOŚCIOŁA NMP W ZŁOTORYI
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Dnia 20 września urządziliśmy sobie na świetlicy Święto Pieczonego Ziemniaka. Na początku Pani Violetta Kozłowska w towarzystwie pacynkowego Króla przeczytała dzieciom bajkę o ziemniaku. Następnie uczniowie obejrzeli krótki film o tym, co można zrobić z ziemniaków i jakie są jego wartości odżywcze. Następnie każdy zgodnie z tradycją tego święta skonsumował pieczonego ziemniaka. Mógł go posolić solą białą lub czarno różową solą himalajską. O właściwościach tych soli opowiedziała pani Violetta Kozłowska. Uczniowie dowiedzieli się, że sól himalajska zawiera praktycznie wszystkie pierwiastki w ilościach śladowych, w organicznej, łatwo przyswajalnej dla organizmu formie. Proporcje minerałów w krystalicznej soli himalajskiej niemal są lustrzanym odbiciem tego, co znajduje się w idealnie zdrowym ciele człowieka. Zatem jest ona zdrowsza od białej soli kuchennej, aczkolwiek nie należy przesadzać z jej ilością w posiłkach.
Po smacznej ziemniaczanej przekąsce nadszedł czas na zabawy. Najpierw odbyły się tańce z ziemniakiem. Śmiechu było, co niemiara, bo ziemniak to nie jest najwdzięczniejszy partner do tańca:) Następne były wyścigi z ziemniakiem na łyżce. I tu było wiele zabawy, bo ziemniak był duży, a łyżka mała. Jednak wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem!
Na koniec uczniowie wykonali Order Święta Ziemniaka. Każdy projektował go według własnego pomysłu. Ordery udekorują tablicę w świetlicy.
Krótka bajka o ziemniaku
Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić.
Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić, co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka, potocznie zwanego kartoflem.
Kto i kiedy odkrył, że bulwy ziemniaków są jadalne, tego dokładnie nie wiemy. Istnieją jednak przesłanki, że ziemniak pochodzi z Ameryki Południowej, a pierwsze wieści o nim dotarły do Europy wraz z odkryciem przez Kolumba Wyspy Hispanioli (1493r.)
Uczennice z Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Katarzyny Studzińskiej-Kwoczka przygotowały dla swoich kolegów moc niespodzianek z okazji ich święta! Na początku uroczystości przywitały chłopców zabawnymi wierszykami. Następnie zaprosiły ich do zabawy. Podczas konkursów sprawnościowych i quizów wyłoniły Omnibusa szkoły! Chłopcy musieli popisać się wiedzą rozwiązując zagadki, siłą i męstwem robiąc pompki, pajacyki i przysiady oraz umiejętnością dobrego zachowania podczas proszenia dziewczynek do tańca! Kandydaci do zwycięstwa niestety odpadali jeden po drugim. W finale zostali: Marcin Dombrowski z kl. III, Robert Grobelny i Kornel Pieniek z oddziału przedszkolnego. Zwycięzcą turnieju wiedzy i sprawności został Kornel Pieniek! Ex aequo miejsce II zajęli Marcin i Robert! Chłopcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz medalami! W drugiej turze turnieju następni chętni do zwycięskich miejsc mieli za zadanie między innymi być odpornymi na uśmiechnięte minki dziewcząt! Dziewczynki za wszelką cenę starały się rozśmieszyć chłopców. Wygrał ten, któremu udało zachować powagę! W drugiej turze do zwycięzców dołączyli Adam Buńkowski i Nikodem Procajło z oddziału przedszkolnego!
Na koniec uroczystości dziewczynki wyrecytowały wiersz, w którym prosiły chłopców, aby nie zapominali każdego dnia zachowywać się jak dżentelmeni! Fotka małych dżentelmenów zakończyła obchody Dnia Chłopaka!
Proszę Cię do tańca...
Zwycięzcy Marcin, Robert, miejsce I - Kornel!
Zwycięzcy obu  tur konkurencji: Kornel, Nikodem, Adam
Bądźcie dla nas dżentelmenami nie od święta, ale każdego dnia:)
Wszystkiego najlepszego wszystkim chłopcom!!!!