wrzesień 2015

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Nowy rok szkolny przywitali uczniowie z klasy II i III, którzy pod opieką pani Katarzyny Studzińskiej-Kwoczka przygotowali krótkie przedstawienie. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego ,uczniowie wierszem i prozą radośnie weszli w nowy rok szkolny! Uczniów oraz rodziców przywitała Pani kierownik Violetta Kozłowska życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów, a rodzicom zadowolenia ze swoich pociech.

Oddział przedszkolny wychowawczyni mgr Marta Buńkowska

SZAFKI OD FUNDACJI "ROSA"
Klasa I wychowawczyni mgr Katarzyna Studzińska-Kwoczka
Klasa II wychowawczyni mgr Barbara Wanicka
Klasa III wychowawczyni mgr Violetta Kozłowska
W poprzednim roku szkolnym nasza szkoła brała udział w projekcie fundacji "Rosa" "Lekki tornister". Dzięki temu otrzymaliśmy szafki dla uczniów do przechowywania podręczników i innych potrzebnych przyborów szkolnych! Uczniowie serdecznie dziękują prowadzącym projekt, a w szczególności Pani Wioletcie Pietryszyn, która była koordynatorem akcji!
Mając na uwadze zdrowie dzieci nauczyciele nie zapomnieli też przydzielić uczniom oprócz szafeczek na książki, odpowiednio dobranych do ich wzrostu ławeczek i krzeseł. Najpierw odbyło się mierzenie wzrostu uczniów a potem zgodnie z obowiązującymi normami przydzielanie ławek. 
Dnia 18.09.2015r. pogoda dopisała i ostatnie już dni lata uhonorowano  w naszej szkole  zorganizowaniem Święta Pieczonego Ziemniaka.  Świętowanie odbyło się przy świetlicy wiejskiej w Radziechowie. Kiełbaski i ziemniaki upieczone na grilu  smakowały wybornie. Dodatkową atrakcją były rozgrywki i zawody sportowe, tory przeszkód i zabawy przy muzyce. W piaskownicy zaś powstaly piękne zamki i fortece, w budowę których dzieci włożyły wiele  wysiłku. Za pomysłowiość i zgodną rywalizację uczniowie zostali nagrodzeni upominkiem  przez panią sołtys wsi Radziechów Annę Senko. Pani Annie Senko i Annie Chmielowskiej uczniowie dziękują za pomoc w zorganizowaniu święta. Po świętowaniu uczniowie nie zapomnieli posprzątać po sobie pamiętając założenia Akcji Sprzątania Świata - międzynarodowej kampanii  odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września, polegającej na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. 
Panie wychowawczynie przeprowadzające dzieci ze szkoły na plac przy świetlicy wiejskiej zadbały o prawidłowe oznakowanie uczniów oraz przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. 
Na zakończenie świętowania uczniowie posprzątali świat wokół siebie. I mając też na uwadze zdrowy styl życia poczęstowali się jabłuszkami!
Przedstawienie teatralne "Calineczka"
Dnia 21.09.2015r. do naszej szkoły zawitał teatrzyk z przedstawieniem "Calineczka". Uczniowie na chwilę przenieśli się w świat baśni. Wraz z maleńką Calineczką przeżywali przygody, które ją spotykały. Przedstawienie bardzo się podobało, występ zostal nagrodzony brawami.
SUKCESY NIKOLI i WERONIKI
Nikola Czajkowska zdobyła II miejsce w V Ślężańskich Mistrzostwach Dzieci Powiatu Wrocławskiego w JUDO, Weronika Bielak zajeła miejsce III. Obu dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Dnia 23.09.2015r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania. Uczniowie zachęcali kolegów do głosowania na swoją osobę proponując własny program i pomysły, ktore chcieliby realizować w szkole. Każdy z kandydatów wykonał plakat wyborczy, ktory przybliżał jego osobę . Wszyscy uczniowie otrzymali od pani opiekun SU Katarzyny Studzińskiej-Kwoczka karty do głosowania i zadecydowali kto w tym roku szkolnym będzie udzielał się w SU.
W skład Samorządu weszli:
Weronika Szewczyk
Julia Rajczakowska
Nikola Procajło
Nikola Czajkowska
Kamila Piaskowy
Gabriela Fuławka
Wiktoria Mrozik
Mateusz Buńkowski
Gabrielle Sacca
przewodniczącą SU została Weronika Bielak
PRELEKCJA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA - SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI
Dnia 25 września 2015r.roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi z panią st. asp. Agnieszką Zawiślak i panią sierż. sztab. Eweliną Stolarczyk, które przeprowadziły pogadankę o tematyce profilaktycznej.
Tematem spotkania z uczniami było „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, bezpieczeństwo w szkole." Z najmłodszymi dziećmi omówione zostały zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze, a także przybliżono im zagadnienie dotyczące zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi.
Ponadto prowadzące szczegółowo omówiły zasady poruszania się po drogach rowerami i przypomniały o konieczności zakładania kasków ochronnych. Panie policjantki pochwaliły uczniów za znajomość procedury wzywania pomocy przez dzieci, a także za znajomość numerów alarmowych. Podczas spotkania funkcjonariuszki Policji wielokrotnie podkreślały, jak ważne jest to, aby być widocznym na drodze. Rozdały też dzieciom odblaskowe opaski. Zachęcały również uczniów do noszenia kamizelek oraz innych elementów odblaskowych.
Pod koniec spotkania panie przybliżyły uczestnikom kompetencje funkcjonariuszy Policji i na zakończenie pozwoliły obejrzeć i wsiąść do radiowozu, którym przyjechały na spotkanie do szkoły.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w odpowiadanie na zadawane przez panie policjantki pytania. 
DZIEŃ CHŁOPAKA
Uczennice z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką panią Katarzyną Studzińską -Kwoczka przygotowały życzenia oraz słodki upomionek dla każdego chłopca w szkole z okazji Dnia Chłopaka! Oprócz oficjlanych życzeń chłopcy otrzymali też wiele serdecznych słów i małych upominków od swoich koleżanek z klasy.