Wrzesień 2012

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


Dnia 03.09.2012r. w Szkole Podstawowej w Radziechowie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013.

Po Mszy Św., która odbyła się w kościele w Radziechowie, wszyscy zebrani udali się do szkoły, aby z radością przywitać              nowy rok szkolny.

Na uroczystym apelu spotkali się nauczyciele, uczniowie oraz licznie przybyli rodzice. ...

                                                                                     

                                                                          Z EKOLOGIĄ NA TY


Na początku roku szkolnego odbył się pokaz polączony z prelekcją "Z ekologią na ty". Uczniowie dowiedzieli się jak zostać małym ekologiem dbającym o środowisko, co to jest recykling i segregacja odpadów. 

WYCIECZKA DO OGRODU ZOOLOGICZNEGO WE WROCŁAWIU
Poczuć sie LEMUREM....bezcenne :)
Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiło fokarium. Foki dały piękny pokaz swych umiejętności.
Mała przerwa w zwiedzaniu na regnerację sił:) A potem w drogę...

OGRÓD JAPOŃSKI

 

Po atrakckcjach Ogrodu Zoologicznego całą grupą wybraliśmy się do Ogrodu Japońskiego. To niezwykłe miejsce powstało dzięki współpracy specjalistów z zespołu polsko – japońskiego. Wrocław zyskał przez to kolejną atrakcję, którą chętnie odwiedzają turyści z całego świata jak i mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska. Odwiedziliśmy je i my!
Na koniec wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć fragment pokazu "Tańczących fontann".KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA


W tym roku szkolnym klasa pierwsza bierze udział w programie edukacyjnym „KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA”, który uczy dzieci jak bezpiecznie zachowywać się w domu, w szkole i na drodze. Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty....


W ramach realizacji programu KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA 13 września 2012r. w naszej szkole odbyła sie pogadanka dla rodziców, którą poprowadził pan dzielnicowy asp. W. Wójcicki z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Tematem bylo bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły oraz bezpieczeństwo dziecka w sieci, zagrożenia płynące z inetrnetu. 

27 września pan policjant spotkał sie z uczniami, aby im przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i poza nią. Uczniowie zaprosili pana dzielnicowego na przedstawienie "Bezpieczni na drodze".W podziękowaniu za wizytę wręczyli panu policjantowi dyplom.
Asp. Wojciech Wójcicki

JESIENNE CUDAKI

 

            Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych i fascynujących zjawisk. Jesień dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji. Mając na uwadze ogromny potencjał możliwości tkwiący w dzieciach, pani Katarzyna Studzińska - Kwoczka zorganizowała w naszej szkole jesienny konkurs pt.„Jesienne cudaki”.

            Celem konkursu było rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej dzieci, kształtowanie wrażliwości dzieci na otaczające je środowisko oraz tworzenie atmosfery zadowolenia i radości z dobrze wykonanego zadania. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością oraz nie lada precyzją co zaowocowało przepięknymi pracami. 

                                                         Życzymy kolejnych tak wspaniałych pomysłów!ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

25 września odbyło się w naszej szkole „Świętopieczonego ziemniaka”, którym powitaliśmy Polską Złotą Jesień. Pogoda dopisała,humory także. Ziemniaczki były pyszne ! 

Po posileniu się ziemniaczkami mieliśmy dużo siły do zaprezentowania „jesiennych piosenek”. Każda klasa przygotowała swój repertuar,który zaprezentowała uczniom i rodzicom.

Podczas „Święta pieczonego ziemniaka” odbyło się także uroczyste rozdanie dyplomów i nagród za udział w konkursie „Jesienne cudaki” wykonanych przez dzieci z darów jesieni.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

"DRZEWA WOKÓŁ MNIE" OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY

 

Stowarzyszenie "Ziemia i MY" - Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizowało ogólnopolski konkurs ekologiczny pt.: "Drzewa wokół mnie", w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu jest skłonienie jego uczestników do pogłębionego spojrzenia na środowisko przyrodnicze i poszukiwania nowych perspektyw w jego obserwowaniu. Pod opieką wychowawców uczniowie tworzyli prace plastyczne dotyczące drzew i ich mieszkańców. 

Życzymy powodzenia!