STYCZEŃ

ZAKOŃCZENIE AKCJI "PACZKA DLA ZWIERZACZKA"

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Paczka dla zwierzaczka”. Zebrane produkty żywnościowe dla psów oraz kocyki, miseczki i inne potrzebne rzeczy przekazali Schronisku dla Bezdomnych Psów w Legnicy. Dnia 15 stycznia delegacja uczniów – Nikola Procajło kl I, Weronika Bielak kl II i Nikola Czajkowska kl III wraz z Panią Violettą Kozłowską oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anną Bielak zawiozły podarunki do schroniska. Pracownicy schroniska przekazali podziękowanie dla wszystkich uczniów i ich rodziców za zaangażowanie w akcję i zbiórkę. A dzieci ze swej strony zapewniły, że i w przyszłym roku będą pamiętać o pieskach i kotkach potrzebujących pomocy!
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" -/ Mark Twain/
Dla psa nie ma znaczenia czy jesteś bogaty czy biedny, mądry czy głupi. On tylko chce być kochany. 
Jacqueline Francis
"Zwierzę to nie rzecz, jako istota żyjąca- czuje!
Żadne zwierze nie będzie Wam tak oddane
jak to przygarnięte ze Schroniska."
Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Filialnej w Radziechowie. Organizowana jest przez uczniów klas I – III oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami: p. Barbarą Wanicką, p. Violettą Kozłowską, p. Katarzyną Studzińską-Kwoczka, p. Martą Buńkowską.

Ta miła uroczystość odbyła się 21 stycznia 2016r. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków przybyło wiele babć i dziadków. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani kierownik szkoły Violetta Kozłowska zapraszając  na tradycyjne obejrzenie „Jasełek” w wykonaniu uczniów klas 0-III. Następnie w pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Były deklamowane wierszyki, piosenki oraz moc życzeń dla Babć i Dziadków. Oczywiście były także prezenty dla kochanych dziadków w postaci laurek, samodzielnie wykonanych przez wnuki. Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców ugościła szanownych gości słodkim poczęstunkiem.
BEZPIECZNE FERIE
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
Zbliżają się ferie zimowe. To dwutygodniowa przerwa od szkoły i nauki, , dlatego, żeby je spędzić bezpiecznie zaprosiliśmy do naszej szkoły policjantów z KPP Złotoryja Panią sierżant sztabowy Ewelinę Stolarczyk i Pana starszego sierżanta Pawła Rusińskiego. Dnia 25 stycznia 2016r. policjanci zaprezentowali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, które należy zachowywać podczas zimowego wypoczynku. Bajka edukacyjna przybliżyła uczniom zagrożenia jakie mogą na nich czyhać podczas ferii. Prelekcji i prezentacji przyświecało hasło:
Wypoczywajmy i bawmy się, ale rozsądnie.

Policjanci dali dzieciom wskazówki jak zachowywać się w różnych sytuacjach:

1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych. 

2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni! 

4. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał! 

5. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

6. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów. 

7. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie! 

8. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym. 

9. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.

10.Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne! 

11.W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się. 

12. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

13. Pamiętaj o bezpieczeństwie w sieci, nie podawaj swoich danych, uważaj na to z kim zawierasz znajomości, o sytuacjach niepokojących cię informuj dorosłych.
WARSZTATY CZYTELNICZE - ZIMA
Warsztaty czytelnicze są świetnym sposobem na wciągnięcie dzieci w magiczny świat książek. Najlepszym miejscem do przeprowadzenia takiej lekcji jest biblioteka , która staje się przestrzenią ciekawych działań czytelniczych. Już po raz kolejny i pani bibliotekarka Zofia Kozubska zorganizowała warsztaty czytelnicze w dla dzieci z naszej szkoły. Tematem przewodnim była zima. Uczniowie mogli wysłuchać tekstów literackich związanych z tą porą roku, obejrzeć ciekawe prezentacje i wykonać pracę plastyczną „Bałwanek”. Uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego bardzo polubili spotkania warsztatowe organizowane przez panią Zofię Kozubską. Już z niecierpliwością czekają na zajęcia o tematyce wiosennej!
Dnia 28.01.2016r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa.
Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, Indianie, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci. Rada Rodziców, która zorganizowała konkurs na najciekawsze przebranie miała „trudny orzech do zgryzienia”.
Zabawę karnawałową poprowadziły panie: Marta Buńkowska i Katarzyna Studzińska-Kwoczka przy aktywnej pomocy rodziców. To dzięki ich zaangażowaniu „maluchy” bawiły się znakomicie. Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami. Podczas zabawy wyłoniono też króla i królową balu , a także vive króla i vice królową! W przerwach oczywiście nie mogło zabraknąć zdrowych przekąsek w postaci pysznych kanapeczek, które już tradycyjnie przygotowały mamy uczniów. Taki posiłek zawsze dodaje energii i pozwala na aktywny udział w zabawach! 
Królem balu został Radek Juszczak. Królową Kamila Piaskowy, a tytuł Vice Króla i Vice królowej otrzymali Ala Laszkiewicz i Mateusz Buńkowski.
Nagrodę za najoryginalniejszy strój otrzymali:
Weronika Bielak, Nikola Czajkowska, Olga Łesiuk, Julia Rajczakowska, Natasza Warmus, Gabrysia Warmus. 
Wyróżniono: Nadię Kotylak, Roberta Grobelnego. Magdę Guzik, Kamila Szczygielskiego i Wiktorię Mrozik.
WYCIECZKA NA EDUKACYJNĄ WYSTAWĘ Z KLOCKÓW LEGO WE WROCŁAWIU
29.01.2016r.
Edukacyjna wystawa budowli z klocków Lego zaprezentowała ekspozycje budowli przedstawiających architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, znane sceny z filmów i bajek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci budowle i eksponaty – roboty – interaktywne. Niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, takich jak Tytanik robiły ogromne wrażenie. Wystawa składa się z milionów klocków przywiezionych 10 tirami.
1500 m² ekspozycji, niemal sto makiet. Wszystko precyzyjnie zmontowane, połączone w całość, imitujące wydarzenia, ludzi, sceny z filmów i historii. Uczniowie z zachwytem oglądali wszystkie eksponaty podziwiając kunszt ich wykonania. Na koniec sami mogli poczuć się budowniczymi z klocków Lego w Fun Parku – strefie zabaw z klockami dla dzieci. Mogli tam budować i sprawdzać wytrzymałość swoich budowli, „pisać klockami” na ścianie Brick Wall. W Brick Mosaick Galery mogli „malować” klockami. Dużym powodzeniem cieszyła się też strefa gier Lego na Play Station 4.Po zwiedzaniu i zabawach klockami Lego udaliśmy się na Stadion Śląska Wrocław. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach trybuny i stadionowa murawa. Przez chwilę mogliśmy poczuć ducha kibicowania. Wycieczkę należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. 
Stadion Wrocławski