Styczeń 2015

W XXIII Finale WOŚP w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji wystąpił zespól ŁAU, w którym tańczą uczennice naszej szkoły Weronika Bielak, Gabriela Fuławka i Aleksandra Radziszewska. Weronika i Gabrysia dały występ wraz z innymi dziećmi z zespołu wspierając akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Zdjęcia użytkownika Szkola Tańca Nowoczesnego ŁAU Zlotoryja
KONKURS
"OZDOBA CHOINKOWA"
organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zagrodnie
Nagrody za udział w konkursie wręczyła uczniom naszej szkoły Pani Zofia Kozubska - Bibioteka Filialna w Radziechowie. Nagdodzeni zostali:
Buńkowski Mateusz miejsce I
Czajkowska Nikola miejsce II
Dyplomy za udział otrzymali:
Oliwia Wijatkowska kl. II
Marek Kącki oddział przedszkolny
Weronika Bielak kl. I
Kamil Szczygielski oddział przedszkolny
Ola Radziszewska kl. III
Michał Laszkiewicz kl. I
Kamila Piaskowy oddział przedszkolny
KONKURS "MIŚ"
Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ukochanym przyjacielem prawie wszystkich dzieci. Pani Marta Buńkowska ogłosiła konkurs, którego celem było samodzielne wykonanie "pluszaka". Uczniowie mogli wykazać sie inwencją twórczą i pomysłowością.

Laureatami konkursu zostały:
miejsce I Nikola Czajkowska kl. II
miejsce II Paulina Kuźniar kl. III
miejsce III Weronika Bielak kl. I
AKCJA "PACZKA DLA ZWIERZACZKA" ZAKOŃCZONA!

Już po raz trzeci w naszej szkole odbywała się zbiórka karmy i innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych "Schroniska dla bezdomnych psów w Legnicy". Bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom za wsparcie akcji, która nie tylko pomaga przetwać zimę pieskom i kotkom ze schroniska, ale też wspomaga realizację jednego z podstawowych celów wychowawczych szkoły jakim jest kształtowanie w dzieciach empatii wobec wszystkich istot żywych!

"Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
Jan Paweł II
Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies.- Konrad Lorenz
WYCIECZKA DO KINA HELIOS W LEGNICY 
NA FILM 3D
"KRÓLOWA ŚNIEGU 2"
Dnia 15 stycznia 2015r. wybraliśmy się na wycieczkę do Legnicy. Najpierw odwiedziliśmy zwierzęta ze schroniska zostawiając nasze zebrane podczas akcji "Paczka dla zwierzaczka"podarunki w postaci karmy i innych potrzebnych rzeczy. A następnie udaliśly się do kina na film 3 D "Kólowa śniegu 2".

W Krainie Lodu odradza się zło. Orm razem z Gerdą, Kaiem, zbuntowaną piratką i łasiczką Zuzią staną do walki z Królem Śniegu. 
Film bardzo podobal się dzieciom. Nawet najmłodsi wytrwali do końca z zaineresowaniem śledząc losy głownego bohatera Orma i jego przyjacioł.
 PRZYGOTOWANIA DO DNIA BABCI I DZIADKA
Przygotowując się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka nie zapomnieliśmy o przygotowaniu upominków dla nich. Tym razem były to nie tylko laurki, ale też gipsowe swieczniki, które samodzielnie ozdobiliśmy z nadzieją, ze spodobają się naszym dziadkom!
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta, to jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu.
Szkoła Filialna w Radziechowie zorganizowała z tej okazji uroczystość 16 stycznia 2014r , na którą przybyło bardzo wielu naszych najmilszych gości. Dzieci z najmłodszych klas przygotowały wspaniałe występy artystyczne przepełnione  śpiewem i  wierszem, poprzez które chciały wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.Uroczystość zwieńczyły "Jasełka", w których to wnuczęta zaprezentowały swoje zdolności aktorskie.  Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Na zakonczenie kierownik Violetta Kozłowska zaprosiła w imieniu Rady Rodziców babcie i dziadków na słodki poczęstunek. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu.
A po uroczystości sprzątanie...i oczekiwanie na czas ferii:)
Tuż przed feriami odbyła się pogadanka z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Przeprowadzila ją pani barbara Wanickqa uczulając dzieci na wiele zagrozeń, które mogą czyhać podczas zabaw zimowych. W zwiazku z tym została też przygotowana gazetka ścienna, na której umieszczono najważniejsze rady oraz numery telefonów alarmowych, o których zawsze należy pamiętać!FERIE W DOMU

Czas ferii spędzonych w domu, a nie na obozie bądź koloniach, wcale nie musi być nudny! Na placach zabaw, ślizgawkach, w parkach możesz poznać nowych kolegów i świetnie się bawić! Bo czy jest lepsza frajda od bitwy na śnieżki, saneczkarskich wyścigów czy łyżwiarskich popisów? Pamiętaj jednak, że w każdym miejscu czyhać może niebezpieczeństwo: z pozoru wytrzymały lód może okazać się zwodniczy, przyjazny człowiek w parku może okazać się złodziejem a nadjeżdżający samochód może jechać z o wiele większą szybkością niż mogłoby Ci się wydawać… Dlatego pamiętaj, by zachować ostrożność w każdej sytuacji, zwracaj też uwagę, czy Twoim kolegom nie dzieje się krzywda.

BEZPIECZEŃSTWO NA ŚNIEGU I LODZIE
do zjeżdżania na sankach wybieraj miejsca oddalone od ruchu samochodowego
nigdy nie zjeżdżaj sankami leżąc na nich
nie stój blisko zjeżdżających saneczkarzy i nie zastawiaj ścieżki zjazdu
teren do zjazdu należy oczyścić z krzaków, kamieni i nierówności
upewnij się, że Twoje sanki nie mają połamanych szczebli bądź wystających śrub. Jeśli mają, koniecznie poproś opiekuna o naprawę
nie doczepiaj sanek do samochodu
ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska, unikaj zamarzniętych stawów, jezior, gdyż lód może być niewystarczająco wytrzymały, co grozi bardzo poważnym wypadkiem
przebywając na lodowisku nie należy trzymać rąk w kieszeni
nie rzucaj śnieżkami w samochody i zwierzęta
nie rzucaj śnieżkami, gdy znajduje się w nich jakiś ciężki bądź niebezpieczny przedmiot (np. kamień)


„Kevin sam w domu”
Pamiętaj, że nie jesteś bohaterem Hollywoodzkiego filmu… nie poradzisz sobie sam ze złodziejami! Jeśli dorośli zostawiają Cię samego w domu, oznacza to, że Ci ufają. Nie zawiedź ich i pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
nigdy nie wpuszczaj obcych osób do mieszkania, nawet jeśli mówią, że są przyjaciółmi Twoich rodziców. Gdy ktoś puka do drzwi, powiedz, że tata śpi i nie wolno go teraz budzić
jeśli ktoś obcy chce, byś wpuścił go do domu, bo Twoi rodzice kazali mu odebrać coś ważnego – nie wpuszczaj go. Gdyby to była prawda, rodzice uprzedziliby Cięjeśli dzieje się coś niepokojącego (poczujesz swąd dymu, ktoś próbuje dostać się do mieszkania…) od razu dzwoń do rodziców, opiekunów, sąsiadów lub pod numer alarmowy.

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
w trakcie zimowego wypoczynku rodzice mogą pozwolić Ci na większą swobodę czasową w korzystaniu z Internetu. Surfowanie w sieci to świetna zabawa, pamiętaj jednak, że i tam może czekać na Ciebie niebezpieczeństwo:
zamieszczane w Internecie informacje są publiczne, każdy może je zobaczyć i wykorzystać, dlatego nie podawaj swoich danych, nie dziel się prywatnymi informacjami
nigdy nie zamieszczaj lub nie wysyłaj czegokolwiek, co może posłużyć do zlokalizowania Ciebie lub innej osoby (na przykład imienia i nazwiska, adresu e-mail, czy też adresu domowego lub numeru telefonu)
zachowaj dystans - nie organizuj spotkań z przypadkowymi osobami poznanymi w siecibądź szczery – nie podawaj się za kogoś, kim nie jesteś; bądź uprzejmy, ale nie wdawaj się w dyskusję z natrętnymi osobami