Styczeń 2014

PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA
Nasza szkoła od lat bierze udział wogólnopolskiej akcji organizowanej przez towarzystwo Nasz Dom. Podobnie jak w latach poprzednich, zebrane środki zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz na tworzenie nowych rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. My również staramy się dołożyć swoje grosiki na tak ważny cel. W tym roku zebraliśmy też goreczkę grosza! Wszystkim uczniom, którzy brali udział w akcji wspierając ją swoimi grosikami- Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje!
Uczennice naszej szkoły Kinga Serok i Weronika Bielak zaprezentowały się z zespołem ŁAU podczas 22 finału WOśP w Złotoryi. Pod kierunkiem instruktor Estery Kiragi wystąpiły na scenie sali widowiskowej ZOK. 
KONKURS PLASTYCZNY "100 ZABAWEK NA CHOINKĘ"
W konkursie  organizowanym przez Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji wzięli udział uczniowie naszej szkoły prezentując własnoręcznie wykonane ozdoby na choinkę. Wszystkie prace zostały zaprezentowane po konkursie na choince  ustawionej w holu ZOKiR.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W chłodnym, zimowym styczniu są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - Dzień Babci i Dziadka. 22 stycznia 2014r. babcie i dziadkowie zostali zapraszani na specjalną uroczystość, która odbyła się w naszej szkole.
Powitała ich wszystkich kierownik placówki Violetta Kozłowska, a uczniowie wspólnie z wychowawczyniami: Martą Buńkowską, Barbarą Wanicką, Krystyną Nawieśniak przedstawili gościom program artystyczny.
Podczas uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać talenty swoich wnuków. Dzieci oprócz montażu słowno-muzycznego zaprezentowały również swoje umiejętności aktorskie prezentując się w „Jasełkach”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role i najpiękniej jak tylko umieli wyrażali swoją miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków. Niejednemu dziadkowi i niejednej babci zakręciła się w oku łezka wzruszenia. Na zakończenie występu wszystkie dzieci obdarowały swoich dziadków wykonanymi przez siebie prezentami i zaprosiły na słodki poczęstunek!
Babcia z Dziadkiem dziś świętują
wszystkie wnuki więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.

W kuchni błyszczą już talerze
wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusio już podaje kapcie-
-bardzo kocham swoją babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz
Święto dziadków ważna rzecz!
Wiersz dla babci
PORTRET BABCI I DZIADKA
FINAŁ KONKURSU
Przed uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka odbył się konkurs plastyczny. Konkurs przeprowadziła pani Barbara Wanicka. Tematem prac konkursowych był portret babci i dziadka wykonany  techniką artystyczną polegającą na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (collage). Laureatami konkursu zostali:
Kategoria klas I
Miejsce I – Gabriela Fuławka kl. I
Miejsce II Nikola Czjkowska kl. I
Miejsce III egzekwo Julia Rajczakowska i Weronika Bielak
Kategoria klas I-III
Miejsce I Stanisław Rajczakowski kl. III
Miejsce II Patrycja Rutyna kl. II
Miejsce III Nikola Milińska kl. III
Wyróżnienie: Bartosz Bielak kl. III
Mateusz Witkowski kl. III

Wszystkim gratulujemy!