Październik 2016

WYCIECZKA NA SPEKTAKL TEATRALNY BAŚNIE BRACI GRIMM
Dnia 03 października odbyła się wycieczka do Bolesławca na spektakl teatralny „Baśnie Braci Grimm” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.
Tomek dostaje od babci magiczną księgę, wraz z którą wędruje po krainie baśni. Poznaje historię Śpiącej Królewny, Trzech Koziołków, na które czyha zły wilk, spotyka Czerwonego Kapturka wędrującego do babci oraz uświadamia złe zachowanie kapryśnej królewnie z Baśni o Żabim Królu. Wszystkie opowieści kształtują postawy moralne, które uczą dzieci rozgraniczać dobro od zła, a także pozwalają przyswajać pozytywne wzorce postępowania. Ruchoma i kolorowa scenografia oraz piękne autorskie piosenki w wykonaniu aktorów rozwijają w łatwy i pełen radości sposób dziecięcą wyobraźnię. Spektakl wszystkim bardzo się podobał. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Rejonowy Konkurs Plastyczny „Psiaki Kociaki i Inne Zwierzaki”
MCK Legnica
Na konkurs wpłynęlo 1315 prac.  W kategorii przedszkole wyróżnienie otrzymał Marcel Bielak z oddziału przedszkolnego. Marcelowi gratulujemy pierwszego sukcesu i życzymy dalszych!
Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie Pani Marta Buńkowska - koordynator konkursu na terenie szkoły, wręczyła dyplomy za udział oraz drobne upominki.
Prace na konkurs wykonali: Paweł Rutyna, Michał Laszkiewicz, Kornel Pieniek, Adam Buńkowski, Mateusz Buńkowski, Alicja Laszkiewicz, Natasza Warmus, Gabriela Warmus, Weronika Bielak, Marcel Bielak.
SPOTKANIE Z KOMISARZEM LWEM

Dnia 07 października odwiedził nas Komisarz Lew wraz z mł.asp. Iwoną Król Szynajdą. Pani policjantka opowiedziała dzieciom o zagrożeniach na jakie mogą być narażone oraz zaangażowała dzieci do odegrania wraz z nią scenek tematycznych dotyczących bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Weronika potrafiła odpowiednio zachować się kiedy zaproponowano jej, aby wsiadła do samochodu z obcą osobą, stanowczo odmówiła. Także Marcin, który wcielił się w rolę chłopca, który został sam w domu wiedział jak odmówić osobie, która podawała się za kuriera z ważną paczką dla rodziców. Dwie Wiktorie odpowiadały na pytania jak należy się zachować kiedy dziecko zgubi się na przykład na koncercie lub w supermarkecie. Dzieci doskonale znały też numery alarmowe. Na zakończenie spotkania uczennice z SU wręczyły Komisarzowi Lwu i Pani Iwonie Król Szynajda dyplom podziękowania za przeprowadzoną lekcję bezpiecznego zachowania.
ZDROWY STYL ŻYCIA - PREZENTACJA
07 października uczniowie mieli okazję wciać udział w prezentacji prowadzonej przez zewnętrzną firmę promującą zdrowy styl życia. Dowiedzieli się jaka jest właściwa piramida zdrowego odżywiania i ruchu, jak odżywiać się prawidlowo i jak ogólnie dbać o zdrowie i dobre samopoczucie.
MUZYCZNE WĘDÓWKI JANKA MUZYKANTA
11 października odwiedził nas zespół Antrakt. Uczniom zostały zaprezentowane utwory instrumentalne, a także utwory śpiewaka operowego, tenora, kompozytora i autora wielu piosenek Andrea Bocelli. Nie brakło też quizu muzycznego ze słodkimi nagrodami oraz zabaw przy muzyce współczesnej. Celem koncertów jest upowszechnienie muzyki, uczenie ogólnej kultury zachowań, wyrabianie potrzeby i radości jaką niesie obcowanie ze sztuką.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Tego dnia uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Katarzyny Studzińskiej-Kwoczka przygotowali uroczystą akademię, podczas której piosenką i wierszem składali życzenia nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Niespodzianką była „Gala Oskarowo-Jabłkowa” podczas której uczniowie nominowali nauczycieli i pracowników w różnych kategoriach. I tak pani sprzątaczka otrzymała nagrodę w kategorii „Przyjaciółka szczoteczki i zmioteczki”, pan konserwator „Znawca śrubki, wkrętki i pokrętki”, pani bibliotekarka „Przyjaciółka Molików książkowych”, pani od angielskiego „ Smal lis beautiful”, pani z oddziału przedszkolnego otrzymała nagrodę w kategorii „Baw się z nami laleczkami”, zaś pani katechetka w kategorii „Niebiański spokój”, pani wychowawczyni klasy III została doceniona jako „Przyjaciółka Dzieci z Bullerbyn”, a pani wychowawczyni klasy II za „Czarodziejskie podróże małe i duże”. Każda z nagrodzonych osób otrzymała w nagrodę oskarowe Jabłko! 
„BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA” – XVI DZIEŃ PAPIESKI
Uczniowie pod opieką Pani Violetty Kozłowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego obchodzonego w dniu przypadającym w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. 17 października uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły. Wierszem i piosenką wspominali pontyfikat świętego Polaka. Obejrzeli też film przybliżający historię życia Jana Pawła II. Na koniec dostali zadanie ułożenia historii rysunkowej utrwalającej wiedzę o życiu Papieża.
PRÓBNY ALARM EWAKUACYJNY
24.10.2016r.
Sygnał alarmowy dały 3 długie dzwonki. Uczniowie pod opieką uczących w danej klasie nauczycieli opuścili budynek zgodnie z wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi, oraz ustawili się klasami na wyznaczonych poza szkołą miejscach ewakuacji. Ewakuacja przebiegła sprawnie o czym świadczy szybki czas ewakuacji. Stosując się do ogólnych zasad ewakuacji nauczyciele zabrali ze sobą dzienniki lekcyjne i pozostawili większość pomieszczeń otwartych. Po wyjściu z budynku sprawdzili stan osobowy klas.
Rejonowy Konkurs Plastyczny „SPRZĄTANIE TO FAJNE ZADANIE”
Organizowany przez MCK Legnica

Komisja w składzie:

Pani Monika Wigdorczyk – Przedstawiciel LPGK w Legnicy
Pani Justyna Myszkowska – Przedstawiciel LPGK w Legnicy
Pani Agnieszka Socha – Kierownik Działów MCK w Legnicy
Pani Anna Rodak – Nauczyciel pracowni plastycznej MCK w Legnicy
Jarek Zasobniak – Sekretarz komisji


Po obejrzeniu 600 prac jakie napłynęły na konkurs postanowiło nagrodzić między innymi
w Kategorii Nagroda Klas 0 – III Szkół Podstawowych uczennicę klasy III SF w Radziechowie - Weronikę Bielak

Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Koordynator konkursu pani  Marta Buńkowska wręczyła drobne upominki oraz dyplomy za udział uczniom, którzy przygotowali prace na konkurs.  
ZAKOŃCZONA AKCJA "KASZTANOBRANIE"
Tegoroczna akcja "Kasztanobrania" zakończyła się zbiórką ponad 2 ton kasztanów! Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!