Październik 2012

                                 

                                              "BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM" KONKURS


  „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”  - Konkurs plastyczny organizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy wspólnie z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Delegatura w Legnicy, Redakcją Tygodnika Konkrety. PL w Legnicy, Sekcją Ruchu Drogowego KMP w Legnicy i Inspekcją Transportu Drogowego we Wrocławiu OT Legnica. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Prace konkursowe powstawały pod opieką p. B. Wanickiej.Uczniom naszej szkoly, którzy wzięli udział w konkursie życzymy powodzenia!
...KONKURS "MÓJ WŁASNY RÓŻANIEC-MOJA POMOC W MODLITWIE"


W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej w Radziechowie wzięli udział w konkursie „Mój własny różaniec-moja pomoc w modlitwie” zorganizowanym na terenie szkoły przez p. J. Koziar.

Do drugiego etapu  konkursu, który odbył się w Chojnowie pod patronatem Burmistrza miasta PanaJana Serkiesa, Wójta Gminy Chojnów Pana Mieczysława Kasprzaka oraz Ks. KanonikaMarka Osmulskiego, zakwalifikowane zostały różańce Patryka Kozioła i Martynki Waszkinel. 17 października 2012r. w Domu Chemika w Chojnowie zostały wręczone nagrody i wyrożnienia za najciekawiej wykonane różańce. Gartulujemy i życzymy w następnym roku pierwszych miejsc!DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. K. Studzińską. Była uroczysta akademia oraz zabawny skecz w wykonaniu uczniów klasy I. Poczucie humoru małych aktorów udzieliło się całej społeczności szkolnej. 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA15.10.2012r. odbyło siępasowanie na przedszkolaka. Było to niezwykłe przeżycie tak dla naszych najmłodszych jak i dla ich rodziców. Po uroczystym ślubowaniu uczniowie wraz znauczycielami zostali zaproszeni przez przedszkolaki na poczęstunek. Dzieciom oraz wychowawcy życzymy wielu sukcesów!

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW19 października 2012r.  to dzień w naszej szkole uroczystego ślubowania pierwszoklasistów. Uroczystość przygotowała wraz ze swoimi uczniami pani K. Studzińska.

Pierwszoklasiści z dumą wyrecytowali słowa ślubowania. A po nich, co było dla wszystkich wielką niespodzianką swoje ślubowanie złożyli ich rodzice!

Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Radziechowie dokonała p. dyrektor Violetta Kozłowska. 


Po pasowaniu uczniowie musieli połknąć "TABLETKĘ ROZUMU" i wypić „ELIKSIR MĄDROŚCI”.

Nie każdemu smakował, ale nie od dziś wiadomo, że wiedza nie przychodzi łatwo. 

Na ślubowanie licznie przybyli zaproszeni goście. Radni oraz sołtysi wsi Radziechów, Modlikowice i Jadwisin obdarowali małych uczniów prezentami. 

Na koniec uroczystości uczniowie klasy I przypieczętowali akt ślubowania odciskiem palca, który pozostanie pamiątką w Kronice Szkolnej.


DOKARMIAMY LEŚNE ZWIERZĘTA


Korzystając z hojnych darów jesieni dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radziechowie przystąpiły do zbiorów karmy dla leśnych zwierząt. W ramach akcji zbierane są  żołędzie, które podczas zimowych chłodów, stanowić będą najlepsze,źródło pokarmu dla leśnych mieszkańców.  Z tych smakołyków skorzystają dziki, sarny i daniele. Wszystkim zwierzętom życzymy smacznego!

SĄSIEDZKA WYCIECZKA  :) DO ŻWIROWNI WALBET


17 października 2012r. korzystając z uprzejmości Pana Andrzeja Walkowiaka uczniowie naszej szkoły zwiedzili kopalnię żwiru oraz zapoznali się z produkcją  betonu towarowego na zautomatyzowanym, profesjonalnym węźle betoniarskim. Dzieci oprowadził i opowiedział o pracy w żwirowni Pan Paweł Kozubski. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, dzieci odwdzięczyły się pracą plastyczną z dedykowanym podziękowaniem. Mamy nadziejęna dalsze „sąsiedzkie” odwiedziny! 
GRATULACJE!
Nasza uczennica Nikola Milińska zdobyła pierwsze miejsce w Ju Jitsu Dzieci i Młodzikóww IV turnieju o puchar Burmistrza Miasta Złotoryja!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!