2013/2014

Moje dziecko idzie do szkołyCelem programu „Moje Dziecko Idzie do Szkoły” jest podniesienie poziomu wiedzy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na temat zdrowego stylu życia, roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków zdrowotnych oraz przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych w domu i środowisku szkolnym. Patronat nad programem objął Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz. Program w naszej szkole jest realizowany przy współudziale Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi. Program koordynuje Violetta Kozłowska.
SIEDZIMY PRAWIDŁOWO
Prawidłowo dobrane dla każdego ucznia: ławka szkolna i krzesło mogą mieć duży wpływ na kształtowanie jego prawidłowej postawy ciała. Użytkowanie tych podstawowych mebli szkolnych nie może powodować ani pogłębiać wad postawy. Ich wymiary powinny być dostosowane do wzrostu i proporcji ciała ucznia.Właściwy dobór sprzętów szkolnych daje możliwość w miarę wygodnego spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej, nie powodując szybkiego zmęczenia. Zgodnie z wytycznymi Polskiej Normy uczniowie klasy pierwszej oraz wszystkich pozostałych klas dostali ławeczki i krzesełka przyporządkowane do swojego wzrostu. 
ŚRODOWISKO WOKÓŁ NAS
Uczniowie rozpoczynając realizację programu obejrzeli film "Kropelka-przygody z wodą"  To fascynujące animowane opowieści o wodzie, zrealizowane z myślą o najmłodszych widzach. Film w przystępny i w atrakcyjny sposób wyjaśnia takie zjawiska jak: parowanie i zamarzanie wody, powstawanie chmur, zmiany pogody i klimatu. Kropelka poznaje też zwyczaje i zachowania ludzi. Pokazuje też jak ważna jest woda w życiu człowieka . Woda stanowi około 60-70% masy naszego ciała. Jest niezbędna do życia z racji uczestniczenia w ważnych dla zdrowia i życia procesach chemicznych zachodzących w komórkach ludzkich. Pomaga oczyszczać organizm z ubocznych substancji przemiany materii oraz z toksyn. Także sprzyja prawidłowej pracy przewodu pokarmowego. Film promuje zdrowe odżywianie, ochronę środowiska oraz  w sposób przystępny i zrozumiały dla dziecka przybliża wiedzę o wychowaniou zdrowotnym.
MÓJ DZIEŃ - WIEMY JAK SIĘ UCZYĆ I WYPOCZYWAĆ
Uczniowie klasy pierwszej wiedzą jak powienien wyglądać dzień małgo ucznia. Wiedzą kiedy jest czas na naukę i na wypoczynek. Potrafią ułożyć plan dnia.
Promując zdrowe odżywianie uczniowie  wraz z wychowawczyniami wykonali pyszne grzaneczki, które smakowały wybornie! Oczywiście poczęstunkiem ugościli wszystkich kolegów z innych klas.

Zanim jednak zaczęli robić grzanki pamiętali o zachowaniu higieny. Wszyscy ruszyli umyć rączki!
JESTEŚMY BEZPIECZNI
Strażacy z OSP Brochocin zadbali o prawidłowe oznakowanie plecaków dzieci. Każdy uczeń otrzymał od nich odblaskowe naklejki oraz znaczki. Teraz na pewno będziemy widoczni na drodze!!!
SMACZNIE , ZDROWO , KANAPKOWO!
Zabawa karnawałowa w naszej szkole zgromadziła wiele wróżek, księżniczek, muszkieterów i innych bohaterów bajek. Wszyscy bawili się wyśmienicie!Jednak pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Przy pomocy zdrowych i kolorowych składników mamy wyczarowały prawdzie kanapkowe cuda. Różnorodne kombinacje, łączące w atrakcyjnej formie moc warzyw ze świeżymi serami lub wędlinami dostarczyły  dzieciom energii potrzebnej do dalszej zabawy.
WIOSENNY KĄCIK PRZYRODY
Uczniowie klasy I wyhodowali w kąciku przyrody szczypiorek, który następnie został zużyty do kanapek. Szczypiorek znano już w starożytnych Chinach. Szerszą popularność zdobył w XVI wieku. Nawet mała, dodana tylko do smaku, niewielka ilość tego warzywa dostarcza nam sporej dawki witaminy C, której nasz organizm potrzebuje, by wiosną wzmocnić odporność. W szczypiorku ukrytych jest też sporo innych korzystnych dla zdrowia składników:  duża ilość sodu, łatwo przyswajalny magnez, fosfor i wapń oraz potas. Oprócz wysokiej zawartości witaminy C, szczypiorek cechuje także duża zawartość żelaza. Pod tym względem szczypiorek znajduje się na drugim miejscu wśród warzyw i owoców zaraz po szpinaku. Nawet niewielki dodatek szczypiorku korzystnie wpływa na pracę układu trawiennego, wzmacnia żołądek. Poza tym wzmaga apetyt. Warto więc go podawać dzieciom ! Wystarczy posypywać nim kanapki i zastrzyk energii i witamin wzmocnia mlody organizm dając siły do zabawy i nauki. 
Szczypiorkowi towarzyszyły też inne warzywa dające energię i zdrowie. Wszystkie kanapeczki były bardzo piękne i smaczne!
1014/15
Jak ważne jest mycie ząbków, jak to robić prawidłowo i jak zbać o zęby codziennie przypomniała uczniom Pani pielęgniarka Izabela Prokop. 
Pani pielęgniarka przeprowadziła też pogadankę na temat zdrowia oczu oraz przeprowadziła wstępne badanie wzroku. 
JEMY ZDROWO


Sałatki są zdrowe i pyszne ! Warzywa jak i owoce wchodządze w skład kompozycji sałatkowych, stanowią świetne źródło witaminy C. Dodatkowo np. liście warzyw dostarczają kwas foliowy oraz wiele innych witamim. Najbardziej kolorowe kombinacje - zaprawione pomidorami, marchewkami, kapustą czy papryką - dostarczają również witaminy A (jako Beta-Karoten), likopen i wielu innych składników odżywczych. Nazwy może brzmią dziwnie, ale wiemy jedno, na pewno świetnie smakują i dodają dużo siły do zabawy i nauki! Dlatego chętnie kroimy, szatkujemy, mieszamy a potem zjadamy samodzielnie wykonane sałatki! Smacznego:)
Sałatki klasy II
Sałatki klasy I
sałatki "0"