Marzec 2017

Na początku marca zawitał do naszej szkoły cyrk HECA. Artyści z Ukrainy przygotowali dla małych widzów moc atrakcji. Dzieci z zaciekawieniem oglądały popisy występujących. W programie oprócz żonglerki, magii i iluzji, akrobacji, ekwilibrystyki, znalazł się wesoły klaun, który rozbawiał do łez. Dodatkową atrakcją była możliwość udziału uczniów w popisowych występach – dzieci kręciły hula–hop, „czarowały”, jeździły na jednokołowym rowerze i trzymały węża. Do zabawy włączyły się także panie. Śmiechu było co niemiara. Występ bardzo podobał się publiczności, bo zapewnił solidną dawkę humoru i rozrywki.
SPOTKANIE ZE STANISŁAWEM URBAŃSKIM
ŚWIAT LATAWCÓW

Ponownie odwiedził naszą szkołę zaprzyjaźniony pan modelarz pasjonat Stanisław Urbański. Tym razem zaproponował dzieciom wspólne tworzenie latawców! Zajecie to pochłonęło dzieci, a efekty ich pracy były zachwycające! Wraz z panem Stanisławem puszczały swoje latawce. Te szybowały naprawdę wysoko! Panu Stanisławowi dziękujemy za poświęcony czas i zarażanie nas pasją modelarstwa!
Tego dnia chłopcy przygotowali dla dziewczynek i Pań niespodziankę. Uroczysty apel, wiersze , piosenki oraz wykonane własnoręcznie upominki były miłym akcentem tego święta. Chłopcy złożyli życzenia wszystkim paniom i koleżankom częstujac je przy tym słodkościami. 
STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA
Uczniowie klasy II oraz III wzięli udział w Stypendiadzie Wczesnoszkolnej. Brali udział w rywalizacji ortograficznej, matematycznej, plastycznej, literackiej. Cieszy to, że wśród tych, którzy podjęli trud wykonania zadań Stypendiady znaleźli się późniejsi laureaci tych zmagań!
Orła Matematycznego i I miejsce w ogólnopolskim konkursie matematycznym „ Plusik” zdobyła Julia Rajczakowska uczennica klasy III.
Tytuł finalisty i wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „ Ortografek” otrzymała Weronika Bielak uczennica klasy III
Tytuł finalisty i wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Plastuś” otrzymała Weronika Szewczyk uczennica klasy II
Tytuł finalisty i wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Plusik” otrzymał Mateusz Buńkowski uczeń klasy III.
Wszystkim laureatom oraz uczniom, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie GRATULUJEMY!
Uczniów przygotwały do konkursu panie Barbara Wanicka i Katarzyna Studzińska-Kwoczka. 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
WYJAZD DO KINA ORAZ DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT
Dnia 21 marca – w Pierwszym Dniu Wiosny udaliśmy się do kina na film „Ozzy”
Film opowiada o piesku Ozzym, który jest kochany przez swoich właścicieli. Pewnego dnia państwo Robbins wyjeżdżają na wycieczkę do Japonii dokąd nie mogą zabrać pieska. Nie znajdują nikogo chętnego do opieki nad pupilem. Zostawiają go w renomowanym hotelu dla czworonogów. Jednak miejsce wyglądające jak luksusowe spa okazuje się więzieniem o zaostrzonym rygorze, w którym zwierzaki zmuszane są do przymusowej pracy. Jedynym ratunkiem dla Ozzy'ego i jego towarzyszy jest ucieczka.
Film bardzo podobał się dzieciom. Wyczulone na psi los dzieci zbierały karmy i inne potrzebne rzeczy, które tego dnia dostarczyliśmy do schroniska dla zwierząt w Legnicy. 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MASKA KARNAWAŁOWA"
Organiztor szkolnego konkursu pani Marta Buńkowska nagrodziła laureatów konkursu "Maska Karnawałowa". Miejsce I Weronika Bielak, miejsce  II Nikodem Procajło, miejsce III Natasza Warmus. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy za udział w konkursie i  upominki.