DZIEŃ KOBIET
Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dnia 06 marca 2015r. uczniowie SU wraz z opiekunem Panią Katarzyną Studzińską-Kwoczka przygotowali występ artystyczny oraz upominki dla każdej Pani i każdej dziewczynki!

W  scenerii pełnej wiosennych kwiatów recytatorzy przypomnieli, że choć czasem kłócą się i przekomarzają z koleżankami, to jednak „Nudno byłoby bez kobiet, więc wiwat kobiety!” Bardzo sympatycznym akcentem był poczęstunek przygotowany przez chłopców. Pyszne ciasta smakowały wyśmienicie! 

Występ, upominki i słodkości bardzo podobały się wszystkim zgromadzonym na sali, a uśmiechnięte twarze pań i dziewczynek przekonywały, że miłe życzenia zdrowia, szczęścia i radości sprawiły wszystkim wiele przyjemności!
ZAKOŃCZENIE KONKURSU "WALENTYNKOWY ŚWIECZNIK"
Dnia 06 marca 2015r. zostały rozdane nagrody dla laureatów konkursu "Walentynkowy świecznik". Celem konkursu było samodzielne ozdobienie gipsowego świecznika według własnego pomysłu i inwencji twórczej. Nagrody zdobyli:
Wiktoria Panas - oddział przedszkolny
Gabrielle Sacca - klasa I
Gaabriela Fuławka - klasa II
Amelia Sondaj - klasa III
Bartosz Panas - klasa III
wyróznienia:
Bartosz Kawecki - klasa II
Weronika Bielak - klasa I
Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami za udział w konkursie, którego organizatorem była Pani Barbara Wanicka.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Jeszcze niedawno śpiewaliśmy "Hu, hu, ha, nasza zima zła", a tu wielkimi krokami zawitała do nas wiosna. Nareszcie! W tym roku powitaliśmy ją  19 marca.   Przede wszystkim chcieliśmy spalić Marzannę, symbolizującą srogą, mroźną zimę.Ale zanim to nastąpiło, uroczyste pożegnanie zimy zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią panią Martą Buńkowską. Wierszem i piosenką ogłosiły koniec zimy! Nastepnie uczniowie wszystkich klas wykonali małe i duże Marzanny, ktorych los był przesądzony. Po barwnym korowodzie, przy okrzykach " Marzanno, Marzanno ty brzydka panno, zaraz cię spalimy, zimę przepędzimy!" Marzanny społonęły zabierając ze sobą zimę na wiele miesięcy. Nadejście wiony świętowalismy przy ognisku piekąc kiełbaski i bawiąc się w promykach słonka!
KANGUR MATEMATYCZNY

Kangur Matematyczny – konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Konkurs, wzorowany na Narodowym Konkursie Australijskim, został zaproponowany przez André Deledicq’a (profesora matematyki na Uniwersytecie w Paryżu) i Jean-Pierre Boudine’a (profesora matematyki z Marsylii). Kangur został doceniony przez Francuskie Towarzystwo Matematyczne nagrodą ALEMBERT w 1994 roku w kategorii: najlepszy sposób popularyzacji matematyki.
Francuski model konkursu rozprzestrzenia się dzięki organizacji „Kangur bez granic”, od 1995 roku istniejącej pod egidą Rady Europy.
Od 10 lat, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”.W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym, a w 2007 dołączyły do niego Kanada, Cypr, Ekwador, Grecja, Indie i Kirgistan.Obecnie w corocznym konkursie bierze udział ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 400 tysięcy w Polsce.Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. 
W tym roku do testu przystąpiło dwóch uczniów Adrian Keklak i Bartosz Panas. Dnia 19 marca 2015r. pisali  po czujnym okiem Pani Katarzyny Studzińskiej-Kwoczka, która przygotowywała uczniów do "Kangura Matematycznego". Z niecierpliwością czekamy na wyniki testu!
KENJITSU
Bartosz Panas zajal III miejsce w konkurencji Spotr Kenjitsu w Pucharze Polski IMAF w sztukach walki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
MUZYCZNE WĘDRÓWKI Z JANKIEM MUZYKANTEM
W dniu 23 marca 2015r r. uczniowie z naszej szkoły mieli przyjemność udziału w cyklicznym koncercie muzycznym z cyklu ,, Wędrówki z Jankiem Muzykantem” mającym na celu zaprezentowanie dzieciom utworów wokalnych i instrumentalnych muzyki poważnej i rozrywkowej o rożnym tempie, dynamice i nastroju jak też przybliżenie dzieciom grupy instrumentów klawiszowych i strunowych,

Dzieci miały okazję wysłuchania utworów muzycznych granych "na żywo". Pani Aleksandra była jednocześnie osobą prowadzącą zajęcia, grającą na instrumencie klawiszowym oraz przepięknie śpiewającą. Dzieci wysłuchały zagadek muzycznych, rozróżniały dźwięki grane na różnych instrumentach oraz rozpoznawały piosenki na podstawie zagranej melodii.
Wszyscy z wielkim zaciekawieniem słuchali utworów muzycznych, wspólnie śpiewali znane im piosenki oraz z radością uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych. Na pewno takie zajęcia umuzykalniające wnoszą wiele w rozwoj emocjonalny młodego melomana.
WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ZŁOTORYI I PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ZŁOTORYI
Dnia 26 marca 2015r.uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi. Na komendzie mieli okazję zapoznać się z pracą policjanta.Do podstawowych zadań policji należy ochrona porządku publicznego, wykrywanie i walka z przestrzępczością, ściganie osób poszukiwanych oraz poszukiwania osób zaginionych. W zakresie zadań znajduje się również ochrona osób i mienia, działalność antykryzysowa w przypadku katastrof i klęsk żywiołowych, działalność antyterrostyczna oraz wszelkie działania prewencyjne. Uczniowie mogli zapoznać się z obowiązkami oficera dyżurnego, policjanta prewencji i  technika kryminalistyki. W pomieszczeniu technicznym uczniowie mieli okazję przekonać się jak pobierane są odciski palców, do czego to służy i co w ten sposób można wykryć. Po oprowadzeniu po budynku Komendy Policji uczniowie mogli zasiąść za kierownicą wozu policyjnego. Czapka, pałka, kajdanki nieodzowne elementy wyposażenia policjanta mogły na chwilę spocząć w rękach każdego ucznia. Po wizycie i cennych lekcjach dotyczących pracy policjanta i policji uczniowie w podziękowaniu wręczyli pani policjantce pamiątkowy obrazek i stroik wielkanocny z życzeniami na nadchodzące święta!
Następnym punktem wycieczki była jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi. Ale zanim uczniwie zwiedzili jej bazę to udali się na pokaz ratownictwa, który odbył się w złotoryjskim gimnazjum nieopodal Hali Sportowej Tęcza, gdzie wcześniej uczniowie starszych klas podstawowych i gimazjalnych brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".
Po pokazie umiejętności strażackich uczniowie udali się do jednostki Straży Pożarnej w Złotoryi, żeby zapoznać się z miejscem pracy strażaków. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła hala, w której znajdowały się nie tylko wozy strażackie, ale i karetki pogotowia. Uczniowie mogli zasiąść za kierownicą wozów strażackich i karetki pogotowia. Ratownik medyczny opowiedział o pracy lekarzy i ratowników medycznych, którzy często wraz ze strażakami wyruszają, ażeby ratować zdrowie i życie ludzkie. Niemałym zainteresowaniem cieszył się ślizg, po którym strażacy zjeżdżają kiedy jest wezwanie do akcji. Pokaz wywarł na dzieciach wielkie wrażenie. Na zakończenie wycieczki uczniowie w podziękowaniu wręczyli panom strażakom upominek w postaci pracy plastycznej oraz stroika wielkanocnego z życzeniami Wesołych Świąt!
Kierownik Szkoły i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie stroików, jajeczek i wianków wielkanocnych na Wiosenny Jarmark Świąteczny organizowany przez Muzeum Złota i Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji. Pozyskane ze sprzedaży pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu sportowo-rekreacyjnego dla uczniów naszej szkoły! Dziękujemy!