MARZEC

Dnia 8 marca chłopcy wraz z opiekunem SU panią Katarzyną Studzińską - Kwoczka przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Wierszem i piosenką składali najsedeczniejsze życzenia koleżankom, paniom nauczycielkom, pani z biblioteki oraz pani z obsługi. Po przedstawieniu chłopcy wręczyli paniom i dziewczynkom słodkie upominki. Na koniec uraczyli wszystkich poczęstunkiem w postaci wypieków. 
WARSZTATY CZYTELNICZE - WIOSNA
„ Hej, pani książko, proszę jejmości,
Użycz mi swojej mądrości!
Bo mówią nauczyciele, że umiesz wiele”

Książka może rozbudzić i rozwijać zainteresowania dziecka, kształtować jego wyobraźnię i umiejętność myślenia, wzbogacić jego społeczne doświadczenia, ułatwić opanowanie podstawowych narzędzi międzyludzkiego kontaktu, jakim są język i pojęcia społeczne, normy i zasady współżycia. Jednym ze sposobów zachęcania do czytania książek są już tradycyjnie spotkania warsztatowe w bibliotece. Pani Zofia Kozubska przygotowała tym razem warsztaty o tematyce wiosennej. Zabawy z wykorzystaniem utworów literackich, prezentacji i prac technicznych angażują małych czytelników do rozwijania wyobraźni, doskonalenia pamięci, ćwiczenia logicznego myślenia, uczą koncentracji uwagi, szybkiego refleksu i umiejętności uważnego słuchania. Nade wszystko zaś tworzą zdrowe relacje w grupie, niosąc dzieciom radość, stając się także wartościową rozrywką.
POWITANIE WIOSNYPo długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę i przyrodę. Wiosna bowiem, wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów, śpiewem ptaków, kwitnieniem bazi i  pojawieniem się przebiśniegów i krokusów. Sygnałem zwiastującym nadejściem wiosny jest zbliżający się dzień kalendarzowej wiosny - .21 marca. W tym właśnie dniu w naszej szkole dzieci znalazły w klasach list od wiosny, w którym wiosna zaprosiła je do wykonania różnych zadań. Następnie ochoczo przystąpiły do różnych zabaw i  konkurencji takich jak:
– Odpowiadanie na pytania dotyczące wiosny
–Karaoke wiosenne
- zdobienie sukni Pani Wiosny
– Rozwiązywanie zagadek o tematyce wiosennej – kalambury – naśladowanie ruchem zwierząt
– Wykonanie wiosennej sałatki owocowej
- Korowód z marzanną.
 Po zabawach i konkurencjach uczniowie przystąpili do przyrządzenia sałatki owocowej Taka bomba witaminowa dala im siłę i energię do pożegnania zimy! Jej symbol -Marzanna została spalona. Podczas pożegnania zimy dzieci głośno wołały:,,Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie dziś żegnamy, wiosnę  powitamy”. Teraz mamy nadzieję na tylko ciepłe dni! 

 
FINAŁ REJONOWEGO KONKURSU "WIELKANOCNE ZWIERZĄTKO" 
 organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
Koordynator konkursu Katarzyna Studzińska-Kwoczka 23  marca wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursie "Wielkanocne zwierzątko". Nagrodzeni zostali:
Adam Buńkowski "0"
MIchał Laszkiewicz kl. II
Nikola Czajkowska kl. III
Nikola Procajło kl. I
Gabrielle Sacca kl. II
Weronika Bielak kl. II
Olga Łesiuk kl.I
Mateusz Buńkowski kl. II
Radek Juszczak kl. I
Nikodem Procjło "0"
Julia Rajczakowska kl. II
Natasza Warmus "0"
Robert Grobelny "0"
Alicja Laszkiewicz "0"
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Dnia 23 marca 2016r. pani Katarzyna Studzińska-Kwoczka przeprowadziła Szkolny Konkurs Recytatorski. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni za wspaniałe przygotowanie i recytację wierszy. Uczniowie z klasy I, II i III, którzy zdobyli I miejsca będą reprezentowali Szkołę podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Zagrodnie.
Miejsce I klasa I - Olga Łesiuk
Miejsce I klasa II - Weronika Bielak
Miejsce I klasa III - Gabrysia Fuławka
oraz miejsce I oddział przedszkolny - Natasza Warmus.
Wszystkim laureatkom gratulujemy!
Gratulujemy również wszystkim uczniom, którzy stanęli do konkursu, a byli to:
klasa I
Weronika Szewczyk
Nikola Procajło
Kamila Piaskowy
Kamil Szczygielski
 klasa II
Julia Rajczakowska
Marcin Dombrowski
Michał Laszkiewicz
Mateusz Buńkowski
klasa III
Nikola Czajkowska
 oraz Oddział przedszkolny
Alicja Laszkiewicz
Adam Bunkowski
Wiktoria Panas
PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE
 Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie pod opieką pani Marty Buńkowskiej przygotowali wielkanocne przedstawienie. Tradycjami, piosenką i wierszem wprowadzili nas w świąteczną atmosferę. Zaśpiewali nawet w języku angielskim piosenkę przygotowaną przez panią Kingę Prokop.Po przedstawieniu uczniowie poczęstowali kolegów i koleżanki tradycyjną świąteczną babeczką, życząc wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!
JARMARK WIELKANOCNY
ZOKiR Złotoryja oraz GOK w Paszowicach

Rada Rodziców już po raz drugi zorganizowała warsztaty wielkanocne , w których wzięli udział rodzice oraz nauczyciele szkoły. Podczas warsztatów powstały przepiękne ozdoby, stroiki, jajka i baranki wielkanocne. Wszystkie prace zostały wystawione podczas Jarmarków w ZOKiR Złotoryja oraz GOK w Paszowicach. Rada Rodziców składa podziękowania wszystkim rodzicom a także nauczycielom, którzy w swoim wolnym czasie angażowali się w przygotowanie różnorodnych ozdób wielkanocnych. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na doposażenie w pomoce dydaktyczne oraz na działalność edukacyjno kulturalną dla dzieci.