Maj 2017

PODZIĘKOWANIE ZA ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W LEGNICY
Uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy II oraz III otrzymali podziękowania od Schroniska Dla Zwierząt w Legnicy za okazaną po raz kolejny życzliwość. Tradycją szkoły stało się zbieranie w okresie zimowo wiosennym żywności oraz innych potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Legnicy. Uczniowie rozumiejąc sytuację w jakiej znalazły się zwierzęta chętnie przynoszą karmy, zabawki, koce i inne potrzebne rzeczy dla podopiecznych schroniska. Mamy nadzieję, że przez to choć trochę przyczyniamy się do polepszenia bytu piesków i kotków tam przebywających.
Dzień Polskiej Niezapominajki
15 maja 2017
Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody i ekologii, które obchodzimy 15 maja. Dzień ten wykorzystali uczniowie z małego SU do przeprowadzenia doskonała lekcji przyrody, która ma uświadamiać młodemu pokoleniu rolę natury w życiu każdego człowieka. Uczniowie prozą i wierszem przypomnieli jak ważna jest dla nas przyroda. Po krótkim przedstawieniu uczniowie z SU zaproponowali swoim kolegom kolorowanie małych, niebieskich kwiatuszków, które stały się symbolem tego dnia. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele tego dnia przyszli do szkoły ubrani na niebiesko!
SPEKTAKL TEATRALNY „SKARB TO NIE TYLKO ZŁOTO” 
19.05.2017r.
Aktorzy teatru „Blaszany bębenek” przedstawili wesołą i pouczającą historię dwójki krasnali, którzy na polecenia swojego króla wyruszają do lasu w poszukiwaniu magicznej rośliny . Podczas tej wyprawy czekają ich zabawne, a czasem niebezpieczne przygody. Dzieci biorące aktywny udział w przedstawieniu uwalniają krasnala z pajęczej sieci, co pozwala krasnalom zakończyć szczęśliwie swoją podróż. Dzieci podczas całego przestawienia są włączane do zabaw i tańców. Spektakl przybliża małym widzom to, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych i nie ufać nieznajomym. 
ZAJĘCIA WARSZTATOWE-GLICERYNOWE MYDEŁKA
Dnia 22.05.2017r. animatorka z „Fabryki Urodzin” przeprowadziła w naszej szkole warsztaty, podczas których dzieci wykonywały kolorowe, pachnące glicerynowe mydełka. Prowadząca wyjaśniła najpierw z czego i w jaki sposób powstaną mydełka. Następnie każdy z uczniów wybrał da siebie foremkę, kolor i zapach jaki miało mieć jego mydełko. Do ozdobienia mydełek użyte zostały także suszone kwiaty lawendy i słonecznika. Zabawy przy tworzeniu było co niemiara. W czasie kiedy mydełka zastygały pani animator zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy z chustą animacyjną. Było też przeciąganie liny, biegi i inne ciekawe zabawy. Po nich uczniowie wrócili do sali, gdzie mogli już zobaczyć gotowy efekt swojej pracy. Zachwyt był wielki! Każde mydełko było inne, kolorowe, pachnące i wyjątkowe! Po pięknym zapakowaniu staną się one prezentem wręczonym przez dzieci w Dniu Matki. 
PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE Z OKAZJI DNIA MATKI
Dnia 26 maja 2017r. Pani Marta Buńkowska w roli Dyrektora Cyrku powitała zebrane mamy słowami:
Dziś proszę Państwa
Cyrk, proszę Państwa
Zawitał właśnie do nas.
Program uroczy
Na własne oczy
Wnet każdy się przekona!
To był bardzo nietypowy występ przygotowany z okazji Dnia Matki. W występie cyrkowym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 0-III. Występ rozpoczął kolorowy, wesoły klaun popisujący się wprawną jazdą na hulajnodze! Jako pierwsi wystąpili „Bujacze słoni” recytujący wiersz Wiery Badalskiej „Cyrk przyjechał”. Następnie Dyrektor Cyrku zapowiedziała supercud techniki- latające talerzyki! W tym numerze zaprezentowali się uczniowie klasy III pokazując kunszt żonglerki! Kolejnym artystą był zwinny magik, który zaprezentował sztuczki z wodą i olejem. Publiczność mogła wziąć udział w tym numerze i na własne oczy przekonać się jaką magik włada magią! Po tych magicznych chwilach wystąpiła słynna piosenkarka Majka Jeżowska w piosence „cyrk wita was!” Jej występ został nagrodzony gromkimi brawami! Po występie piosenkarki Dyrektor Cyrku zapowiedziała liczącego psa i jego trenera. Widownia mogła podziwiać matematyczny talent liczącego psa, który potrafił wyszczekać każdy wynik działań matematycznych! Dużym aplauzem powitano grupę siłaczy „Salto Mortale”. Siłacze pokazali niezwykłą siłę mięśni podnosząc ciężary i zrywając łańcuchy, którymi byli skrępowani! Wielkim przeżyciem był też występ baleriny tańczącej na linie a zapowiedzianej przez Dyrektora Cyrku: „przyjrzyjcie się uważnie tej dziewczynie, zobaczycie bowiem Państwo taniec na linie. A więc tylko ona i lina – nasza Wero balerina! Po tym pełnym wdzięku występie na arenie pojawił się treser i jego groźny niedźwiedź! Jak się okazało razem stanowili niezwykle udany duet, który popisał się tańcem, sztuczkami i jazdą na hulajnodze! Następnym na arenie był Magik z Bombaju na gościnnych występach w kraju! Jego numer z jajkami wywołał wśród publiczności wielkie poruszenie! Potem wystąpiła magiczna niespodzianka – czyli grupa „Przenikliwe Kolanka” ! W rytm muzyki kolanka wytańczyły sobie oklaski publiczności! A następnie Dyrektor uprzedziła, żeby nikt nie wpadał w trwogę, widząc tańczącą „Stonogę”. Dziewczynki z oddziału przedszkolnego zaprezentowały w tym numerze piękny, synchroniczny taniec! Po nich wystąpili „Kucharze z całego świata”. Na oczach widzów „piekli” przepyszne ciasteczka, którymi następnie częstowali wszystkie mamy. Na koniec zaprezentowane zostały dwa groźne numery! Pierwszy z nich to tresura lwów! Treser i jego trzy lwy pokazali niezwykłe sztuczki, włącznie ze skokami lwów przez płonącą obręcz! Publika oklaskami nagrodziła występ! Po tresurze lwów, na zakończenie spektaklu cyrkowego wystąpiła tancerka z wężem! Wąż ogromnych rozmiarów wił się i oplatał tancerkę. Ta zaangażowała do występu jedną z mam. Mama była bardzo dzielna kiedy zostałam opleciona przez węża Na zakończenie występu uczennica złożyła w imieniu swoich kolegów życzenia wszystkim mamom! A wszyscy uczniowie zaśpiewali piękną piosenkę z tej okazji. Po występie każde dziecko wręczyło swojej mamie trójwymiarową laurkę oraz
własnoręcznie wykonane, pachnące mydełko!
WESOŁY KLAUN I BUJACZE SŁONI
LATAJĄCE TALERZYKI ORAZ WYSTĘP MAGIKA
WYSTĘP MAJKI JEŻOWSKIEJ
TAŃCZĄCA NA LINIE DZIEWCZYNA CZYLI WERO BALERINA
GRUPA SIŁACZY SALTO MORTALE
TRESER I JEGO GROŹNY NIEDŹWIEDŹ
MAGIK Z BOMBAJU ORAZ PRZENIKLIWE KOLANKA
KUCHARZE Z CAŁEGO SWIATA I ICH PYSZNE CIASTECZKA
WESOŁY KLAUN ORAZ GRUPA TANECZNA STONOGA
 TRESER I JEGO GROŹNE LWY
TANCERKA Z WĘŻEM
ŻYCZENIA ,PIOSENKA DLA MAM ORAZ NIESPODZIANKA- KONFETTI
PREZENTY DLA MAM