MAJ

PSIE ZAPRZĘGI "SFORA"
Dnia 04 maja odwiedzili naszą szkołę Anna i Tadeusz Rybczyńscy z psami "Sfory". Pani Anna dała dzieciom lekcję bezpieczeństwa dotyczącą zachowań wobez psów. Przypomniała w jaki sposób należy też bronić sie przed atakiem zwierząt. Znajomość własciwych zachowań może ustrzec nas od nieszczęśliwych wypadków z udziałem psów. Dziecidowiedziały  się wielu ciekawych i przydatnych informacji o  czworonogach. O ich zachowaniu, o tym, jak postępować z psami, i czego unikać w kontaktach z nimi. Następnie Pan Tadeusz opowiedział uczniom historię psów haski i pokazał w jakis posób biegają one w psich zaprzęgach. Każdy uczeń mógł też spróbować jak prowadzi się rower zaprzęgowy. Miłą niespodzianką były popisy pieska Haczi, który wraz ze swoją panią pokzał wiele ciekawych sztuczek. Uczniowie podziękowali gościom za pouczające spotkanie.
DZIEŃ MATKI
Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. W przygotowaniach do obchodów święta  mam uczestniczyli uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III. Dnia 25 maja uczniowie uczcili Dzień Matki wierszem, piosenką i tańcem.Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam autentyczne wzruszenie. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, symboliczna kwiatek oraz szczery uścisk ukochanej mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie. Niespodzianką był występ taneczny przygotowany przez Weronikę Bielak, która wystąpiła w roli choreografa. Tańczyli dla mam: Weronika Bielak, Weronika Szewczyk,Gabrysia Fuławka,Nikola Czajkowska, Bartek Kaweki, Kamil Rutyna i Mateusz Buńkowski. Występ został nagrodzony gromkimi brawami!
Po przedstawieniu mamy zostały zaproszone na slodki poczęstunek.
FINAŁ KONKURSU ORGANIZOWANEGO PRZEZ RADĘ RODZICÓW "WIOSNO, WIOSNO WITAJ NAM"
Dnia 19 maja 2016r. obyło się rozdanie nagród i dyplomów za udział wkonkursie "Wiosno, wiosno witaj nam". Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia oraz nagrody za udział:
Marcin Dombrowski, Michał Laszkiewicz, Nikola Czajkowska, Alicja Laszkiewicz, Gabrysia Fuławka, Kamila Piaskowy, Weronika Bielak.
FINAŁ DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "TOYOTA - EKOLOGICZNY SAMOCHÓD MOICH MARZEŃ"
Weronika Bielak uczennica klasy II zdobyła I miejsce w dolnośląskim konkursie Toyoty. Nagrodą był rower! Weronika zdobyła też I nagrodę w III ogólnopolskim Turnieju Ju Jitsu o puchar Burmistrza Miasta Mirsk. Weronice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
PROFILAKTYCZNY SPEKTAKL TEATRALNY "SPORTOWE IGRZYSKA JEŻYKA"
Dnia 30 maja odwiedzili nas aktorzy teatru z Krakowa ze spektaklem profilaktycznym promującym spot i ruch na świeżym powietrzu. Jeż i jeżozwierz spierali się, który kontynent słynie z najszybszych zwierząt. Nie ustaliwszy niczego postanowili zorganizować igrzyska, w których miały wziąć udział najszybsze zwierzęta z ich kontynentów. Jeżozwierz zaproponował zebrę, a jeż krówkę Manię. Krówka nie była przekonana co do tego, że poradzi sobie z takim przedsięwzięciem. Jednak jej zapał i systematyczne ćwiczenia przyniosły sukces! Krówka wygrała wyścig! Podczas przedstawienia uczniowie brali aktywny udział wykonując z aktorami różnorodne ćwiczenia ruchowe promujące zdrowy styl życia. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami!
Dnia 30 maja odwiedzili nas aktorzy teatru z Krakowa ze spektaklem profilaktycznym promującym spot i ruch na świeżym powietrzu. Jeż i jeżozwierz spierali się, który kontynent słynie z najszybszych zwierząt. Nie ustaliwszy niczego postanowili zorganizować igrzyska, w których miały wziąć udział najszybsze zwierzęta z ich kontynentów. Jeżozwierz zaproponował zebrę, a jeż krówkę Manię. Krówka nie była przekonana co do tego, że poradzi sobie z takim przedsięwzięciem. Jednak jej zapał i systematyczne ćwiczenia przyniosły sukces! Krówka wygrała wyścig! Podczas przedstawienia uczniowie brali aktywny udział wykonując z aktorami różnorodne ćwiczenia ruchowe promujące zdrowy styl życia. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami!
Dnia 01 czerwca 2016r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie wyjechali na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.
"Sudecka Zagroda Edukacyjna to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. Gdzie indziej, niż w Krainie Wygasłych Wulkanów, dzieci i dorośli zobaczą strzelającą w niebo lawę, pojawiające się i ustępujące morza i potężne lodowce? Dlatego właśnie Sudecka Zagroda Edukacyjna powstała w Dobkowie. Otaczające Dobków wzgórza to pozostałości dawnych wulkanów i najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się, w jaki sposób siły wnętrza Ziemi ukształtowały region Gór i Pogórza Kaczawskiego. Jest to jeden z najciekawszych pod względem geoturystycznym regionów w Polsce. Widoczne w terenie ślady trzech okresów aktywności wulkanicznej, zalewów morskich, pustyń i zlodowaceń doskonale opowiadają dzieje Ziemi.
Sudecka Zagroda Edukacyjna to również element Eko¬muzeum Rzemiosła w Dobkowie czyli muzeum bez murów."
( info http://sudeckazagroda.pl/o-zagrodzie)
Uczniowie wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych pt. „Czy ziemia ma Pe HA?”
Mogli poprzez doświadczenia uzyskać odpowiedź na pytania: Czy gleba ma peHa? Czy gleba żyje? Z czego się składa? A co żyje w niej? I co jest najlepszą na świecie oczyszczalnią? Sprawdzić również, czy gleba może być kwaśna i czy ma to coś wspólnego z cytryną! Zajęcia były bardzo pouczające!
Następnie zwiedzali sale edukacyjne. W każdej zdobywali nowe wiadomości dotyczące historii Ziemi i wulkanów.
Sala Ziemi – tutaj znajduje się makieta rzeki, która ukazuje budowę koryta, zapory i budowle. Uczniowie mogli samodzielnie wywołać powódź! Tutaj znajduje się też kolekcja skał i minerałów z regionu oraz gra Kinect w płukanie złota.
Sala Architektury zawiera trzy zestawy edukacyjnych klocków , które uczą o tradycyjnej sudeckiej architekturze. Tu dzieci konstruowały dom przysłupowy, frankońską zagrodę oraz założenie pałacowo-parkowe.
Czarna Kuchnia wygląda dokładnie tak, jak przed 100 laty! Znajduje się tu oryginalny piec chlebowy i inne stare eksponaty służące do gotowania, pieczenia, prania. Mogliśmy poznać dawne przedmioty użytkowe.
Sala Wulkanów – tutaj uczniowie mogli poznać kilka różnych typów wulkanów. Zajrzycie do wnętrza każdego z nich i zrozumieć jak powstają i jak przebiegają ich erupcje. W sali wulkanów podziwiali też model gejzeru, który, zupełnie jak prawdziwy gejzer, wystrzeliwuje wodę w regularnych odstępach czasu.
Sala Kaczawska W tej sali uczniowie poznali najważniejsze atrakcje geoturystyczne Pogórza Kaczawskiego: dawne wulkany, kamieniołomy, formacje skalne, ale również rezerwaty przyrody, zabytkowe pałace, dwory i kościoły. Wspaniałość tego regionu mogli podziwiać na interaktywnej makiecie.
Sala Trzęsienia Ziemi i sala konferencyjna gdzie uczniowie mogli najpierw obejrzeć film o historii powstawania naszej planety oraz narodziny wulkanów. A następnie mogli zobaczyć fragment lawy, a potem poczuć jak to jest, gdy trzęsie się ziemia. Mogli tego doświadczyć na największej w Polsce platformie symulującej trzęsienie ziemi. 
SALA WARSZTATOWA
SALA ZIEMI
CZARNA KUCHNIA I SALA KACZAWSKA
SALA WULKANÓW
SALA KONFERENCYJNA I SALA TRZĘSIENIA ZIEMI
PŁUKANIE ZŁOTA
Cierpliwym udało się wypłukać drobinki "złota". Radość ich była wielka!
Na zakończenie posiłek w pięknej scenerii oraz zabawy na świeżym powietrzu.