Maj 2013

Od 9 lat 15 maja w Polsce obchodzone jest święto przyrody i ekologii Dzień Polskiej Niezapominajki. Przyjęte w 2002 r. święto ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc historycznych i sytuacji. Święto, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej i wielkiej Ojczyzny".. Jest doskonałą lekcją edukacją dla młodego pokolenia. Nasz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Katarzyną Studzińską  przygotował z tej okazji apel, quiz oraz wspolne zajęcia promujące przyjaźń, życzliwość i szacunek do przyrody.

Legendy o niezapominajce...
Jako kwiatki z bajki, niezapominajki muszą mieć swoją legendę. Według niej Bóg, nazywając poszczególne rośliny, zapomniał o małym niebieskim kwiatku. I kwiatek zapytał: Panie Boże, a jak się będę ja nazywał? I wtedy Pan Bóg odpowiedział: Ty zostań Niezapominajką.
To dlatego często dawany jest osobom, na których pamięci nam zależy, głównie przez zakochanych. "Nie zapomnij o mnie" miały mówić bukiety niezapominajek wręczane przez panny narzeczonym wybierającym się w długą podróż. W języku kwiatów niebieski kolor oznacza bowiem wzniosłe uczucia i życzenia.

Inna legenda o powiada o rycerzu, przechadzającym się ze swoją ukochaną nad brzegiem Tamizy w pełnym uzbrojeniu. W pewnym momencie, zrywając niezapominajki z intencją ofiarowania ich swojej dziewczynie, rycerz wpada do wody. W ostatnim momencie przed utonięciem udaje mu się krzyknąć "Nie zapomnij mnie". 
W Dzień Niezapominajki wszyscy przyszliśmy ubrani na niebiesko oraz przystroliliśmy nasze głowy niebieskimi kwiatkami, aby zawsze o wszystkim, co ważne pamiętać:)
Wyszliśmy też z naszymi Niezapominajkami na łono przyrody!
Rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu  KANGUR MATEMATYCZNY
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy mi Nauk Matematycznych
i
Association Kangourou sans Frontieres przyznało
Adrianowi Keklak
uczniowi klasy I Szkoły Podstawowej w Radziechowie Dyplom oraz nagrodę rzeczową za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
Zasady i cel Konkursu:

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:


Żaczek klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet klasy I i II gimnazjów;
Junior klasy III gimnazjów, I liceów i techników,
I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;
Student klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

Adrian Keklak brał udział w konkursie w kategorii Żaczek, która obejmowala uczniów klasy II. Gratulujemy laureatowi, który jest uczniem klasy  I !!!!!

                                 SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 27 maja 2013r. odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny dla klas I-III.

Udział w konkursie wzięło 18 uczniów. Rozwiązując zadania testowe uczniowie musieli wykazać się znajomością pisowni bardzo wielu wyrazów z trudnościami ortograficznymi oraz zasad ortograficznych.

Komisja w składzie: Barbara Wanicka, Barbara Radwańska i Pani Dyrektor Violetta Kozłowska oraz organizator Katarzyna Studzińska dokonała oceny prac. 


Laureatami konkursu zostali:

Klasa I - Adrian Keklak

Klasa II - Nikola Milińska

Klasa III - Maciej Sokołowski


Gratulujemy!

DZIEŃ MATKI
"DOM TO NIE TYLKO CZTERY ŚCIANY, ALE RĘCE NASZEJ MAMY!"
29 maja 2013r. w naszej szkole z okazji Dnia Matki odbyła się uroczysta akademia z udziałem wszystkich klas. Uczniowie wraz z wychowawczyniami p. B. Radwańską, p. K. Studzińską, p. B. Wanicką i p. V. Kozłowską przygotowali dla swoich mam małe inscenizacje okraszając je życzeniami płynącymi prosto z małych serc!

Niespodzianką dla wszystkich był występ Czirliderek, które zaprezentowały własny układ choreograficzny. Pomysłodawcą była Martynka Waszkinel, uczennica klasy III. Gratulujemy pomysłu i życzymy wraz z mamami dalszych sukcesów!