21 maja obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu, ustanowiony z inicjatywy amerykańskich astronautów. Jego celem jest upamiętnienie wydarzeń, związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej i zainspirowanie naukowców do dalszej pracy. Dzień ma też zachęcać wszystkich ludzi do zgłębiania tajemnic wszechświata. Tego dnia uczniowie naszej szkoły po obejrzeniu krótkiej prezentacji, której tematem był kosmos, sami „zamienili się” w najróżniejszych kosmitów. Kosmici i ziemianie wspólnie budowali rakiety, którymi w eter wszechświata poleciały same dobre myśli!

Budowniczowie rakiet po pracy aktywnie odpoczywali bawiąc się i rozgrywając mini mecze w siatkówkę i piłkę nożną. W piaskownicy zaś powstawały kosmiczne budowle.

Za użyczenie zabawek, zjeżdżalni oraz sprzętu do piłki siatkowej dziękujemy Panu Prezesowi Stowarzyszenia Wsi Radziechów Andrzejowi Fuławce.
Prezentację oraz quiz wiedzy o kosmosie przygotowała Pani Katarzyna Studzińska-Kwoczka. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat układu słonecznego, planet oraz wszechświata.
 W Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Jeleniej Górze wzięła udział uczennica oddziału przedszkolnego naszej szkoły Weronika Bielak. Zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej do lat 11. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
WYCIECZKA MUZEUM ZŁOTA
15.05.2014r. Wybraliśmy się z odwiedzinami do pobliskiej Złotoryi. Choć pogoda nie była dla nas łaskawa, my z uśmiechem na twarzach udaliśmy się w stronę Kościoła pw. Narodzenia NMP, który jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury na Śląsku. Budowę najstarszej, romańskiej świątyni rozpoczęto z rozmachem wkrótce po lokacji miasta rozwijającego się intensywnie w I połowie XIII w. dzięki wydobyciu złota. Ze względu na tego samego fundatora – księcia Henryka I Brodatego – często bywa porównywana z romańskim kościołem Cysterek w Trzebnicy.
Jednak nie Kościół był naszym celem, a jego wieża, która pochodzi z końca XV w. Na samym szczycie wieży znajduje się punkt widokowy, aby się tam dostać przemierzyliśmy 187 krętych i wąskich stopni kamiennych schodów.
Z samej góry roztaczał się przepiękny i malowniczy krajobraz, można było również podziwiać panoramę miasta. Dzieci z zachwytem podziwiały widoki i zaciekawieniem doszukiwały się miejscowości, w których zamieszkują.
W drodze powrotnej podziwialiśmy strażnicę, a w niej wciąż czuwających strażników.
Poniżej można było zobaczyć cały mechanizm zegarowy, który steruje zegarem umieszczonym na wieży kościoła. Schodząc kilkanaście stopni niżej dotarliśmy do sali budowlańców, a z niej podążyliśmy prosto do Lochów Joannitów, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem wśród chłopców. To bardzo tajemnicze i ciemne pomieszczenie, dodatkowo uatrakcyjnione ekspozycjami szkieletów, grą świateł i dochodzącymi z ciemności odgłosami straszliwych jęków. W drodze powrotnej ostatnim przystankiem była Biblioteka Łańcuchowa, w której umieszczona jest gruba księga odwiedzin, oczywiście nie mogło zabraknąć i naszego wpisu. Po wyjściu na zewnątrz dzieci opowiadały o swoich wrażeniach, były bardzo podekscytowane tym co zobaczyły.
To jednak nie był koniec naszej wycieczki… postanowiliśmy jeszcze odwiedzić Muzeum Złota, bo przecież właśnie z wydobycia złota, Złotoryja jest znana w całej Polsce.
Muzeum Złota mieści się w centrum Złotoryi w zabytkowym budynku, pochodzącym z drugiej połowy XVII, przylegającym do płd.-zach. odcinka muru obronnego. Obiekt został adaptowany na muzeum w latach 1973-1977. Działające w Złotoryi Społeczne Muzeum Ziemi Złotoryjskiej przekazano w 1992 roku pod nadzór Złotoryjskiego Ośrodka Kultury. Od 1998r. roku muzeum nosi nazwę "Muzeum Złota". Znaczna część zbiorów pochodzi z daru Leopolda Schmetterlinga – nauczyciela i kolekcjonera. Muzeum gromadzi obiekty geologiczne charakterystyczne dla terenu Gór i Pogórza Kaczawskiego. Zbiory muzeum prezentowane są na trzech kondygnacjach:
I piętro - MIĘDZY METAMORFIKIEM KACZAWSKIM A JESZTEDZKIM (zbiór minerałów)
II piętro - HISTORIA GÓRNICTWA ZŁOTA W ZŁOTORYI
III piętro ( wystawy czasowe) – "Wystawa widokówek z reprodukcjami prac malarskich Danuty Muszyńskiej - Zamorskiej w zbiorach Stanisława Zawadzkiego" - wystawa czasowa kwiecień - maj 2014.
28 maja 2014r. o godz. 10.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość  pod hasłem "Niezapomninajkowy Dzień Matki". 
Uroczystość z okazji Dnia Matki została powiązana z Dniem Polskiej Niezapominajki. Uczniowie wyrazili swą wdzięczność i miłość do mam poprzez wiersze, piosenki i życzenia.  Nie zapomnieli też wręczyć samodzielnie wykonanych prezentów i laurek, oraz zaprosić mamy na słodki poczęstunek. 
Autorką pięknej dekoracji w naszej szkole jest pani Barbara Wanicka.
Po uroczystosci mamy zostały zaproszone do wykonania niebieskich, niezapominajkowych kotylionów.  Powstały piękne "niezapominajki", które zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie.  Po pracy mamy zasiadły do słodkiego poczęstunku. To był prawdziwie niezapominajkowy dzień!
Niezapominajkowe kotyliony naszych mam
Kiedy mamy biesiadowały przy słodkm poczęstunku dzieci mogły sobie utrwalić język angielski przy piosenkach śpiewanych z panią Kingą Prokop.
Podczas uroczystości z okazji Dnia Matki została wręczona nagroda dla Adriana Keklaka  za udział i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières. 
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.
W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Adrian Keklak- uczeń klasy II w konkursie bierze udział po raz drugi. Przygotowuje się do niego pod opieką pani Katarzyny Studzińskiej-Kwoczka. Tegoroczna nagroda pieniężna w postaci bonu dla Adriana wynosiła 300 zł. 
Sukcesem Adriana cieszyła się razem z nim obecna na uroczystości Dnia Matki jego mama.

Adrianowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Adrian z wychowawczynią  Katarzyną Studzińską-Kwoczka i z mamą Agnieszką Keklak.
Ogólnopolski Konkurs "Bezpieczna Szkoła 2014"
11 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie  wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu "Bezpieczna Szkoła 2014" organizowanym przez Wiedzę i Edukację. Konkurs dzielił się na trzy poziomy: poziom 1, przeznaczony dla uczniów III i IV klasy szkoły podstawowej, poziom 2 dla uczniów V i VI klasy podstawowej, oraz poziom 3, przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych. Ogólna liczba uczestników wynosiła 5046 osób, w tym na poziomie pierwszym 1890
W zestawieniu ogólnopolskim na poziomiie pierwszym nasza szkoła zajęła miejsce 3, zaś w  województwie dolnośląskim miejsce 2 !

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy III przygotowywani do konkursu przez wychowawczynię Barbarę Wanicką:
Patryk Czajkowski
Nikola Milińska
Marcin Rutyna
Ernest Sobański
Stanisław Rajczakowski
Angelika Rutyna
Mateusz Witkowski

Wyróżnieni: 
Bartosz Bielak
Patryk Kozioł

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wyróżnieni uczniowie Bartek Bielak z mamą, Patryk Kozioł z tatą oraz pani wychowawczyni i koordynatorka konkursu Barbara Wanicka.
Z okazji Dnia Dziecka dzięki Posłowi na Sejm RP Ryszardowi Zbrzyznemu, który sfinansował wycieczkę, dzieci z naszej szkoły odwiedziły Ośrodek Parafialny "Grapa", należący do Parafii św. Jana Nepomucena w Pielgrzymce.
W Nowych Łąkach ksiądz Franciszek Wróbel z parafii w Pielgrzymce stworzył miejsce, w którym można odpocząć na łonie natury. Spotykamy tu spacerując barany kameruńskie, lamy, sarny, kozy i śliczne króliczki. Kuce wraz z osłami rywalizują o zdobycie sympatii dzieci, które chętnie częstują je przywiezionymi ze sobą przysmakami. Marcheweczką, chlebkiem, czy jabłuszkiem nie pogardził też polski biały baran z zakrzywionym rogiem zwany Barusiem. Baruś nie odstępował dzieci na krok, jakby chciał pokazać, że to on jest gospodarzem tej wielkiej zagrody.

Grapa to świetne miejsce odpoczynku. Dzieci i dorośli mogą odpocząć od komputerów, telewizorów, spacerów po galeriach handlowych. Tu spaceruje się pośród zieleni i przyjaźnie nastawionych zwierząt. To miejsce idealne by dziecko poczuło naturę. Tu może dotknąć i nakarmić zwierzęta, poczuć się ich przyjacielem. Po spacerach ze zwierzętami dzieci mogły poszaleć na kilkunastu przeszkodach parku linowego. Po zabawach wszyscy odpoczywali przy grilowanych kiełbaskach przygotowanych przez mamy z Rady Rodziców.
To był bardzo udany Dzień Dziecka. Nawet aura nam sprzyjała. Słoneczko świeciło tak, jakby samo chciało złożyć ciepłe życzenia wszystkim dzieciom!
Szaleństwa w parku linowym