LUTY

WALENTYNKI
Coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne lub odarowywanie się karteczkami walentynkowymi wyrażającymi naszą sympatię do kogoś. Jak co roku Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Katarzyny Studzińskiej-Kwoczka przygotował montaż słowno-muzyczny. Po obejrzeniu występu nastąpił długo oczekiwany moment wręczania walentynek. Każdy uczeń okazał się obdarowanym przez Walentego! Walentynkowe upominki otrzymały też Panie Dyrektor Małgorzata Szewczyk i Dorota Pląskowska-Grodzki, które tego dnia gościły w naszej szkole, a także grono pedagogiczne oraz obsługa szkoły.
Podczas spotkania walentynkowego zakwitły niezwykłe miłości. Ogórek zakochał się w żabie, a żuraw w czapli...
Zakochana żaba

Zakochała się żaba w ogórku kiszonym
- Ożeńże się ze mną, przecież nie masz żony.
Ja jestem zielona i ty w tym kolorze.
Ładna będzie z nas para, więc ożeń się, ożeń!
Jeśli zechcesz, to będę mieszkać z tobą w słoju.
A ogórek na to:
- Zostaw mnie w spokoju.
Nie pleć bredni, żabo, i skończ swe zaloty.
Nie chcę cię, boś brzydka i czuć ciebie błotem.
Na te słowa żaba jak nie zarechocze...
- Co? Ja jestem brzydka?! Patrzcie go. Wymoczek!
Nikt na świecie nie widział (daję na to słowo), aby żaba została panią ogórkową.
Walentynki zakończył pokaz tańca przygotowany przez uczennicę klasy I Weronikę Bielak i uczennicę klasy II Nikolę Czajkowską.
Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, kowboje, ochroniarze, spajdermeni, pszczółki i wiele innych niezwykłych postaci.
Dnia 13 lutego 2015r. zabawę karnawałową poprowadziła pani Marta Buńkowska przy aktywnej pomocy wszystkich nauczycieli. To dzięki ich zaangażowaniu „maluchy” bawiły się znakomicie. Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Zabawę poprowadził gościnnie Pan Paweł Buńkowski, któremu dziękujemy za oprawę muzyczną.
Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznych kanapek zrobionych przez mamy! Posileni, z nową energią uczniowie bawią się przednio!
Przed posłlkiem nikt nie zapomnial umyć rąk!
CERTYFIKATY JU JITSU
Dnia 03.02.2015r. w sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Zagrodnie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów Ju Jitsu, potwierdzające posiadanie odpowiedniego stopnia.
Certyfikaty otrzymuje się po zdanym egzaminie, który młodzi adepci z naszej szkoły Weronika Bielak, Bartosz Panas, Nikola Czajkowska i Mateusz Buńkowski zdawali 16.12.2014r.
Egzamin pozwala na uzyskanie stopni (kyu i dan) za pomocą których w sztukach walki oznacza się poziom wiedzy i umiejętności trenującego.
Stopnie uczniowskie to – kyu. Im niższy numer tym wyższy oznacza stopień. Ostatnim - najwyższym jest 1 kyu. Barosz Panas uzyskał certyfikat z nadanym 8 stopniem kyu, zaś pozostali z 10. Ze stopniami związane jest ustawienie na zbiórce oraz kolor pasa i ilość belek na pasie.
Certyfikaty wręczył adeptom soke Józef Leśnicki 9oDAN, który jest instruktorem sekcji Ju Jitsu „Kazan”.
Po uroczystym wręczeniu, aby tradycji stało się zadość uczniowie zostali pasowani pasem, liczba uderzeń odpowiadała uzyskanym stopniom.
Oczywiście jesteśmy z was dumni i trzymamy kciuki za następne sukcesy!