12 lutego 2014r. uczniowie Szkoly Filialnej w Radziechowie uczestniczyli w programie„Gotowi do drogi”, który miał na celu podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Realizatorami tego programu są strażacy z OSP w Brochocinie pod kierownictwem Komendanta OSP Brochocin Tomasza Stanowskiego. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych, pod opieką instruktora Witolda Siembidy uczniowie i nauczyciele mieli okazję przypomnieć sobie i nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy w różnych przypadkach. 
Instruktor Witold Siembida zaprezentował uczniom zestaw ratowniczy i w ciekawy sposób opowiedział do czego służą poszczególne przedmioty. Uczniowie mogli działanie niektórych z nich wypróbować na sobie. 
Dużym zainteresowanie uczniów cieszył się zestaw ratowniczy, umieszczony w torbie posiadającej kilka niezależnie otwieranych komór w których znajduje się łatwo dostępny posegregowany sprzęt i materiały medyczne, umieszczone w licznych kieszeniach i uchwytach. Znajdują się tam między innymi:
worek samorozprężalny z zastawką ciśnieniową - bezpieczeństwa
maska twarzową silikonowa
saszetki segregacyjne
komplet rurek ustno-gardłowych
ssak mechaniczny ręczny
pulsoksymetr
maska inhalacyjna z rezerwuarem o wysokiej koncentracji tlenu
butla tlenowa
aparat Ambu
kołnierze ortopedyczne - uniwersalne, wielorozmiarowe.
W zestawie ratunkowym znajdują się...dwa misie. Obecność pluszaków w zestawie ratowników wywołała zaskoczenie wśród uczniów. Instruktor wytłumaczył szybko skąd taka niespodzianka. A mianowicie miesie mają ułatwić kontakt z dziećmi, które są ofiarami wypadku. Dzieci będące w szoku nie chcą rozmawiać z obcymi i w nawiązaniu z nimi kontaktu mają pomóc ratownikom właśnie owe misie.
W roli poszkodowanego podczas wypadku wystąpił Adrian Keklak uczeń klasy II.
  • Instruktor zaprezentował działanie defibrylatora,  którego celem jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy.
Dzieci poznały też działanie pulsoksymetru. Jest to małe  urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi.
Na specjalnie zaprojektowanym manekinie wiernie imitującym tors dorosłego mężczyzny uczniowie mieli możliwość obserwowania realistycznej reakcji zadławienia się pacjenta ciałem obcym. Manekin pozwala
ćwiczącym na naukę usuwania ciał obcych z tchawicy poprzez wywarcie nacisku na przeponę. 
Instruktor zaprezentował też fantom dziecka, dzięki któremu można ćwiczyć nie tylko resuscytację krążeniowo - oddechową niemowląt ale również techniki usuwania ciała obcego z dróg oddechowych.


Realistyczne rysy twarzy dziecka, klatka piersiowa unosząca się podczas sztucznego oddychania, realistyczne odczucie ucisku klatki piersiowej robiły niezwykłe wrazenie.
Każdy z uczestników szkolenia otrzymał od OSP Brochocin zestaw gadżetów odblaskowych i kieszonkowe pakiety pierwszej pomocy. Szkole został podarowany wycieczkowy zestaw ratunkowy, zestaw do przeprowadzania dzieci przez jezdnię i zestaw odblaskowo oświetleniowy. Wszystko to na pewno przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w szkole i poza nią.
Na zakończenie szkolenia uczniowie podziękowali Strażakom OSP Brochocin pamiątkowym obrazkiem wykonanym przez ucznia klasy III Bartka Bielaka.
ZABAWA KARNAWAŁOWA
  Zgodnie z tradycją naszej szkoły, tuż przed feriami, w czasie karnawału, organizujemy zabawę karnawałową. 
13 lutego na pięknie udekorowanym holu bawiły sie dzieci, nauczyciele i rodzice. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pyszne kanapki i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. 
Na sali ponownie zagościły księżniczki, spajdermeny, pszczółki, indianie, muszkieterowie, szlachcianki, misie, a nawet bohaterka filmu Monster High. 
Wielkim powodzeniem wśród tancerzy cieszyła się POLECZKA!
W rytm piosenki "Socu, socu, bachi, bachi" bawili się wszyscy! Rodzice pilnie uczyli się gestów towarzyszących piosence! Wraz z dziećmi mamy nauczały Pani Viola, Pani Basia i Pani Kasia :)
Za oprawę muzyczną uczniowie i Grono Pedagogiczne dziękują Panu Pawłowi Buńkowskiemu!
14 lutego w naszej szkole panował kolor czerwony! Stało się tak za sprawą obchodów Walentynek! Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem Pani Kasi Studzińskiej już wcześniej rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. Na holu stanęła Skrzynka Walentynka, do której można było wrzucać walentynkowe karteczki dla kolegów i koleżanek.
O godzinie 10 wszyscy zebraliśmy się na holu szkoły z niecierpliwością czekając na rozpoczęcie imprezy. Ku naszemu zaskoczeniu najpierw pojawił się Amorek z łukiem i strzałą zakochanych! Potem rozpoczęło się przedstawienie, podczas którego swoje zdolności aktorskie zaprezentowali uczniowie klas I-III: Asia Sobczyszyn, Kinga Serok, Paulina Kuźniar, Amelia Sondaj, Angelika Rutyna, Aleksandra Radziszewska, Mikolaj Guzik, Staś Rajczakowski, Bartek Bielak, Patryk Czajkowski i w fenomenalnej roli Amorka Adrian Keklak!
Po przedstawieniu rozpoczęło się wręczanie karteczek walentynkowych. Wszyscy w wielkich emocjach oczekiwali tego momentu. Okazało się, że skrzyneczka walentynkowa jest wręcz przepełniona! Każdy otrzymał karteczkę od Walentego, który nie zapomniał też o paniach nauczycielkach. Słodkim akcentem uroczystość zakończyła Pani kierownik częstując dzieci lizakami w kształcie serduszek.
Tego dnia zostały też wręczone nagrody za udział w dwóch konkursach -   "Serduszko walentynkowe" oraz "Portret Babci i Dziadka". Nagrody laureatom wręczyła Pani Barbara Wanicka organizator obu konkursów.
Laureaci konkursu "portret Babci i Dziadka":
Kategoria klas 0-I
Miejsce I - Gabrysia Fuławka
miejsce II - Nikola Czajkowska
miejsce III - ex aequo Weronika Bielak i Julia Rajczakowska
Kategoria klas II-III
Miejsce I - Staś Rajczakowski
miejsce II - Patrycja Rutyna
miejsce III - Nikola Milińska
Wyróżnienie: Mateusz Witkowski, Bartek Bielak


Gratulujemy!
"Serduszko walentynkowe" laureaci:
miejsce I Bartek Panas
miejsce II ekzekwo Bartek Bielak i Ola Radziszewska
Gratulujemy!
Gazetkę przypominającą o tym jak należy bezpiecznie spędzaqć ferie przygoptowała Pani Barbara Wanicka.
Prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas wypoczynku w przerwie feryjnej przeprowadził instruktor Witold Simbida z OSP Brochocin.
W czasie ferii należy pamiętać:
Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami;
Nie doczepiajmy sanek do samochodu;
Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby;
Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
Bądźmy widoczni na drodze.
Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.
Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.Unikajmy kontaktu z osobami chorymi.W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.