Listopad 2016

SZKOLNY KONKURS - "RÓŻANIEC- SKARB, KTÓRY TRZEBA ODKRYĆ"
Konkurs dla uczniów oddziału przedszkolnego
Celem konkursu było:
• Rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów u najmłodszych uczniów.
• Budzenie aktywności twórczych dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystywanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielenie się nimi z innymi.
Tematem konkursu był różaniec wykonany z darow jesieni.
Uczniom, którzy wykonali prace konkursowe nagrody oraz dyplomy wręczyła organizatorka szkolnego konkursu pani Violetta Kozłowska. Nagrodzeni zostali: Natasza Warmus, Gabrysia Warmus, Kornel Pieniek, Nikola Kłacz, Marcel Bielak, Ala Laszkiewicz, Nikodem Procajło, Kacper Pianka.
Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. Tego dnia uczniowie Samorządu Uczniowskiego upamiętnili ten dzień uroczystym apelem, podczas którego zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Uczniowie przygotowali apel samodzielnie. Koordynatorem tych przygotowań była uczennica klasy III Weronika Bielak.
KONKURS "JESIENNY KOSZ"
Jesienna pora to doskonały czas na wytwory plastyczne dzieci. Jesień dostarcza szeroki wachlarz materiału przyrodniczego, który można zastosować w pracach plastycznych.
Aby zatrzymać tą cudowną, kolorową, złotą, polską jesień pani Barbara Wanicka zorganizowała szkolny konkurs plastyczny pt. „Jesienny kosz”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, wyrażanie przez dzieci otaczającego je świata w formie plastycznej i rozwijanie twórczej ekspresji i kreatywności.
Nagrody otrzymali: Gabriel Sacca, Julia Rajczakowska, Olga Łesiuk.
Pozostali uczniowie otrzymali upominki oraz dyplomy za udział w konkursie.
WARSZTATY Z PAPIEROWĄ WIKLINĄ

Dnia 18 listopada 2016r. odwiedziła naszą szkołę Pani Renata Biernacka, która przeprowadziła warsztaty z papieroplastyki. Uczyła dzieci jak wykonywać ozdoby z papierowej wikliny. Zadanie było dość trudne, ale każdy starał się wykonać najlepiej jak umiał papierowo wiklinową gwiazdkę.

Gazetowa wiklina wbrew pozorom jest dość wytrzymała i z powodzeniem może zastąpić naturalną. Dodatkowo, dobrze wypleciona i odpowiednio pomalowana jest trudna do odróżnienia od tej prawdziwej. A przy okazji zabawa z papierową wikliną ma znaczenie ekologiczne! Wykorzystujemy do pracy gazety, które mogą otrzymać dzięki temu swoje „drugie życie” !
Uczniowie na zakończenie warsztatów wręczyli Pani Renacie Biernackiej podziękowanie za poświęcony czas i przeprowadzenie tak ciekawych zajeć!
PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW
22 listopada 2016r. odbyło się w naszej szkole pasowanie przedszkolaków z oddziału przedszkolnego. Najmłodsi uczniowie po prezentacji swoich umiejętności recytatorskich, muzycznych oraz tanecznych, zostali pasowani przez Panią Wicedyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Zagrodnie Dorotę Pląskowską Grodzki na przedszkolaków Szkoły Filialnej w Radziechowie. Recytację, śpiew i taniec uczniowie szkolili pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Marty Buńkowskiej. Od wychowawczyni oraz od Pani Wicedyrektor i Rady Rodziców najmłodsze przedszkolaki otrzymały prezenty oraz dyplomy. Po oficjalnej części pasowania rodzice, uczniowie, nauczyciele i goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
SPOTKANIE ZE STANISŁAWEM URBAŃSKIM - MODELARZEM PASJONATEM
SPEKTAKL TEATRALNY W WYKONANIU AKTORÓW Z KRAKOWA

LEGENDA O ŚWIĘTYM MIKOŁAJU

Dnia 24 listopada 2016r. uczniowie obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z Teatru z Krakowa pt. Legenda o świętym Mikołaju. Celem przedstawienia było przybliżenie dzieciom postaci świętego Mikołaja Biskupa. Aktorzy poprzez wspólne zabawy z widownią przekazywali jak należy wyrabiać w sobie pozytywne postawy, uczyli jak rozumieć pojęcie - czynienia dobra- jako bezinteresownego działania na rzecz innego człowieka. Spektakl bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dnia 25 listopada 2016r. obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Tego dnia w szkole pojawiły się wraz z uczniami różne misie, duże i małe, puchate, miękkie i kolorowe. Wszystkie ukochane przez swoich małych właścicieli. Zabawy z misiem przygotowała pani Marta Buńkowska. Były tańce misiami, rzuty do celu i inne ciekawe konkurencje. 
Zabawa andrzejkowa przygotowana 25 listopada 2016r. przez panią Martę Buńkowską i wychowawców była ostatnią zabawą przed rozpoczynającym się Adwentem.
Podczas zabawy można było powróżyć sobie u małych wróżek, którym przewodziła wróżka naczelna Weronika Bielak, inicjatorka kącika z wróżbami.
Uczniowie z SU przygotowali wiele ciekawych zabaw okraszonych muzyką. Oprócz tańców odbyły się też różnego rodzaju konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszyscy bawili sie doskonale!
SUPEŁKOWO – ZWIERZAKOWO- ZAMIANA MIEJSC

Opowieść w wykonaniu aktorów Z Torunia Grupa T zaczyna się w Supełkowie, krainie zamieszkanej przez Supełki. Tam właśnie za sprawą magicznych mocy Supełek Maniek zostaje zamieniony w pieska za niewłaściwe zachowanie wobec zwierząt. W tym momencie zaczyna się fascynująca przygoda. Bohater trafia do całkiem innego świata...Świata w którym styka się z problemami zwierząt, których niejednokrotnie sam był przyczyną.
W trakcie fascynującej podróży po zwierzęcym świecie spotkamy się z wygadaną papugą, zającem, gołębiem i innymi ciekawymi postaciami. Nie zabrakło roztargnionej czarodziejki i przebiegłego hycla. Historia na szczęście zakończyła się dobrze i Maniek znów stał się chłopcem. Zrozumiał, że zwierzęta też czują, boją się i ufają. Należy o nie dbać!