LISTOPAD

Uroczystość pasowania na ucznia klasy I

„Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” 
W dniu 05 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zagrodnie Filia w Radziechowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy I –Katarzyna Studzińska-Kwoczka. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy obsługi oraz pani bibliotekarka z biblioteki Gminno Szkolnej.
Dla podkreślenia uroczystego charakteru pasowania klasy I , uczniowie klas I, II i III odtańczyli Poloneza. Tańcem tym rozpoczęła się oficjalna część akademii, podczas której uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności zdobyte w pierwszych miesiącach nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. 
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ!
...
Wierszem i piosenką pierwszaki udowadnialy, że nie są już przedszkolakami a  uczniami szkoły!
Po programie artystycznym wicedyrektor szkoły Pani Dorota Pląskowska-Grodzki uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali :
Po ślubowaniu Pani Kierownik Szkoły Violetta Kozłowska podziękowała również Pani wychowawczyni za przygotowanie uczniów oraz wręczając pamiątkowy dyplom życzyła:

W dniu Ślubowania uczniów klasy I
Pani wychowawczyni 
Katarzynie Studzińskiej-Kwoczka 
życzymy
takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, 
pięknych i szlachetnych pomysłów, 
które podszeptuje serce, 
cierpliwości i wytrwałości, 
aby służba najmłodszym uczniom 
zrodziła wiele szlachetnych owoców.
:)
Po ślubowaniu i pasowaniu uczniowie odcisnęli swoje kciuki na pamiąkowym dyplomie ślubowania.
Wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia . Następnie pierwszoklasistom upominki wręczyła Rada Rodziców, Pani sołtys Anna Senko, Pani bibliotekarka Zofia Kozubska oraz Pani wicedyrektor Dorota Pląskowska-Grodzki. Na zakończenie oficjalnej części akademii rodzice uczniów klasy I zaprosili społeczność szkolną, nauczycieli oraz zaproszonych gości na słodki poczęstunek. 
Niespodzianką okazała się też wizyta księdza proboszcza Adama Terleckiego, który obdarował pierwszaków czekoladkami.
;)
REKORD!
Kolejny rok uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji KASZTANOBRANIE organizowanej dla firmy Pharmeco. Akcję koordynowala pani Katarzyna Studzińska-Kwoczka. Wielkim zaskoczeniem było dla społeczności uczniowskiej to, ze pobiliśmy swoje rekordy zbierania kasztanow! W tym roku uczniowie wraz z rodzicami zebrali....
1350 KG KASZTANÓW!!! To wielkie osiągnięcie zważywszy, że jesteśmy szkołą z niewielką ilością uczniów! Za to zapału, chęci i wiary w sukces nam nie brakuje!

Wszystki zbierającym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie! 
Panu Janowi Siemianowskiemu społeczność uczniowska dziękuje za umożliwienie przechowywania zebranych kasztanów na terenie swojej posesji pod wiatą, która gwarantowala właściwe przechowanie zbiorów aż do ich odbioru przez firmę Pharmeco.
Dnia 17 listopada 2015r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Podczas występu przygotowanego przez dzieci oddziału przedszkolnego przenieśliśmy się w bajkowy świat Smerfów. Małe Smerfy pod czujnym okiem wychowawczyni Marty Buńkowskiej dały popis recytacji i śpiewu. Po części artystycznej nastąpiła cześć oficjalna, podczas której smerfne przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez panią Kierownik Szkoły Violettę Kozłowską. na przedszkolaka Szkoły Filialnej w Radziechowie . Po uroczystości dzieci zostały obdarowane upominkami przez Radę Rodziców oraz zaproszonych gości. Następnie wychowawczyni w imieniu rodziców przedszkolaków zaprosiła wszystkich gości, Grono Pedagogiczne i uczniów na słodki poczęstunek.
FINAŁ REJONOWEGO KONKURSU 
ORGANIZOWANEGO PRZEZ MCK W LEGNICY
"W MAGICZNYM LESIE"

12 listopada 2015r. w siedzibie MCK w Legnicy odbyło się podsumowanie Rejonowego Konkursu Plastycznego " W magicznym lesie " Na konkurs napłynęła rekordowa ilość prac- 999. Nagrodzonych i wyróżnionych w tym ciekawym konkursie było aż 132 młodych artystów. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami UM Legnica, Nadleśnictwo Legnica oraz MCK. Serdecznie gratulujemy uczennicom naszej szkoły, które znalazły się wśrod laureatów konkursu. Weronika Bielak z klasy II oraz Gbrysia Fuławka z klasy III otrzymały nagrody, Julia Rajczakowska została wyróżniona. Uczennice wróciły do szkoły z dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, które otrzymały z rąk organizatorów.
INTERNETOWY TEATR TELEWIZJI DLA SZKÓŁ
23 listopada o godz. 10.00, w Teatrze Maska w Rzeszowie odbył się spektakl pt. „Historia Śnieżki” przygotowany na motywach baśni braci Grimm, w obsadzie: Maria Dańczyszyn, Jadwiga Domka, Henryk Hryniewicki, Piotr Pańczak, Natalia Zduń.
Bracia Grimm to twórcy najbardziej znanych baśni, które od setek lat fascynują czytelników i to nie tylko tych najmłodszych. Uniwersalną siłą tych utworów jest świat ukazany dokładnie tak, jak dziecko go postrzega – w sposób uproszczony, na zasadzie dobro-zło, gdzie dobro zawsze zwycięża, a zło musi być ukarane.

W spektaklu Teatru Maski „Historia Śnieżki” zachowana została ta prostota uniwersalnej historii o pięknej Śnieżce, która musi przeciwstawić się złośliwościom zazdrosnej macochy. 

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych na całym świecie baśni została na nowo odkryta w rzeszowskim teatrze. Dzięki Internetowemu Teatrowi dla szkół mogliśmy i my wziąć udział w spektaklu i obejrzeć nową adaptację baśni o Śnieżce.
Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.
Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze dzieci ze Szkoły Filialnej w Radziechowie również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc większą gromadą by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. W tym dniu gościliśmy wróżki i wróżbitów, którzy zabrali bawiących się na chwilę w świat czarów i magii. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą uczniowie jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło pysznych kanapeczek zrobionych przez mamy! Dodawały energii do zabawy i tańca!
Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć...
Dnia 25 listopada obchodzi swoje święto. Pani Marta Buńkowska wraz z przedszkolakami przygotowała z tej okazji zabawy z misiem. Wszystkie misie ze swoimi właścicielami tańczyły, bawiły się i śpiewały! 
FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO 
"SOWA, MĄDRA GŁOWA"
zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zagrodnie
Filia w Olszanicy
Trzecie miejsce w konkursie "Sowa, mądra głowa" zdobyła uczennica klasy II Szkoły Fililanej w Radziechowie Weronika Bielak. Gratulujemy!