Listopad 2013
AKCJA "GÓRA GROSZA"

Uczniowie z naszej szkoły już kolejny rok włączają się w akcję "Góra Grosza". Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się usypać sporą górę i pomóc potrzebującym dzieciom! Zapraszmy wszystkich do podzielenia się grosikiem!

GRATULUJEMY!
Komisja konkursowa Konkursu Plastycznego „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”, w której zasiadali przedstawiciele WORD Legnica, Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego oraz Tygodnika KONKRETY.PL, dokonała oceny (w dniu 22.10.2013r.) 235 prac nadesłanych na konkurs (spełniających wymogi Regulaminu).Patryk Czajkowski znalazł się wśród 20 wyróżnionych laureatow Konkursu Plastycznego "Bezpieczni w ruchu drogowym". Rozdanie nagrów w WORD Legnica 16.12.2013r.
Gratulujemy!
PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW
13.11.2013r. odbyło się pasowanie przedszkolaków. Dzieci pod opieką wychowawczyni pani Marty Buńkowskiej zaprezentowały  wierszyki oraz piosenki. Podczas uroczystego ślubowania przedszkolaki obiecały dbać o dobre imię szkoły, być dobrymi Polakami, żyć w przyjaźni z naturą oraz nie sprawiać zawodu nauczycielom i rodzicom. Pasowania na przedszkolaków dokonała Violetta Kozłowska kierownik szkoły filialnej w Radziechowie. Na koniec uroczystości przedszkolaki zostały obdarowane prezentami przez Radę Rodziców i wychowawczynię. 
Nadchodzi zima. Dla nas to miły czas korzystania z przyjemności zimowej aury i niepowtarzalnego nastroju, a przede wszystkim oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia – rodzinne spotkania przy stole, obdarowywanie się prezentami, radość. Niestety,  dla wielu zwierząt to czas długich, mroźnych nocy, naznaczony samotnością, głodem i cierpieniem.  Dlatego Samorząd Uczniowski zaprasza po raz drugi  do wzięcia udziału w zimowej zbiórce karmy, koców i innych potrzebnych dla zwierząt rzeczy w ramach akcji "Paczka dla zwierzaczka" .
Zapraszamy wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny. 

To mały gest o wielkim znaczeniu! 

Razem napełnijmy głodne kocie i psie brzuchy -
niech do nich także zawita Święty Mikołaj!!!
DZIEŃ SENIORA
17 listopada Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Radziechów zorganizowało Dzień Seniora. W uroczystym spotkaniu wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, którzy pod kierunkiem pani Barbary Wanickiej dali przedstawienie dla mieszkańców wsi oraz zaproszonych gości.
BEZPIECZNIE Z PRĄDEM
W dniu 21.11.2013 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja dla dzieci „Bezpiecznie z prądem”. Uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować podczas kontaktu z urządzeniami elektrycznymi, jak również jak powinni zachować się podczas burzy. Wszyscy uważnie słuchali Naszych Gości i oglądali przygotowaną przez nich bajkę. 
"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Właśnie tego dnia Samorząd Uczniowski wraz z p. M. Buńkowską i K. Nawieśniak przygotował  prezentację przypominającą wszystkim najpopularniejsze misie ze świata bajek. Pani bibliotekarka Zofia Kozubska przeprowadziła quiz, którego teamtem był oczywiście miś! Uczniowie prawidłowo odpowiadający na pytania zostali poczęstowani słodkościami.
Nie mogło zabraknąć zabawy "Stary niedźwiedź mocno śpi..."
oraz jedzenia miodku na czas...
"Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i  poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce w poniedziałek  25 listopada, kiedy to odbyła się wspaniała zabawa, na której oprawę muzyczną zapewnił gościnnie pan Paweł Buńkowski i gdzie uczennice klasy II i III  wcieliły się we wróżki przepowiadające przyszłość  w salonie wróżb.
Szkolny Skills Challenge "Mierz wysoko"


27.11.2013r. odbył się w naszej szkole, turniej Szkolny Skills Challenge "Mierz wysoko", organizowany przez fundację Marcina Gortata "Mierz wysoko". Fundacja MG13 na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki organizuje ogólnopolską akcję "Szkolny Skills Challenge" w ramach "Stop zwolnieniom z WF-u". "Mierz wysoko" jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych. Dodatkowym założeniem projektu jest też pokazanie dzieciom, ale również uczącym ich nauczycielom wychowania fizycznego, że niezależnie od możliwości obiektu sportowego na którym odbywają się zajęcia sportowe w szkole, można zostać mistrzem! Nagrodą główną dla zwycięzcy jest wyjazd do USA na mecz NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem. Najlepszy czas w naszej szkole uzyskał Mateusz Witkowski z klasy III.