Kwiecień 2015

GRATULACJE DLA WERONIKI!

Weronika Bielak uczennica klasy I zdobyła I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Jeleniej Góry w Tańcu Nowoczesnym – kategoria HIP HOP do lat 7 Debiuty. Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Weronika Bielak zdobyła także II miejsce XIX Mistrzostw Polski PAJJ im. Soke Roberta Clarka pod patronatem Marszałka Dolnośląskiego oraz Certyfikat Polskiej Akademii  Ju Jitsu . Weronice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE
Dnia 01 kwietnia 2015r. uczniowie klas 0-III pod opieką pani Marty Buńkowskiej dali przedstawienie wielkanocne, podczas którego mogliśmy się dowiedzieć wiele ciekawostek dotyczących tradycji związanych z Wielką Nocą. Piosenką i zabawnym występem, w którym aktorzy wcielili się w jajka i kurczaki zostaliśmy wprowadzeni w atmosferę zbliżających się świąt. Nie zabrakło też pysznych bab wielkanocnych upieczonych specjalnie na tę okazję przez mamy naszych uczniów. Oczywiście nie obyło się też bez podzielenia się jajkiem. Dzielenie się jajkiem wielkanocnym jest zwyczajem polskim. Jajko symbolizuje bowiem zmartwychwstanie Chrystusa. Podobnie jak Chrystus wyszedł żywy z opieczętowanego grobu, tak z jajka otoczonego skorupką rodzi się pisklę - nowe życie. Ono zwycięża. Ta prawda leży u podstaw radosnego przeżywania świąt. Na koniec uczniowie i grono pedagogiczne zostali obdarowani słodkimi jajeczkami. 
KONKURS ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W ZŁOTORYI 
"TWÓRCZE ŚWIĘTA"

W konkursie miejsce II zajęła Nikola Czajkowska z klasy II, wyróżnienie zaś otrzymała Weronika Bielak z klasy I. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!
PODZIĘKOWANIA

Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom i mieszkańcom wsi, którzy pomogli w dniu 18.04.2015r. pociąć i przewieźć drewno dla szkoły. Za zaangażowanie i poświęcony czas dziękujemy panom:
Dariuszowi Radziszewskiemu
Jarosławowi Szczygielskiemu
Andrzejowi Bielakowi
Piotrowi Sobczyszynowi
Andrzejowi Fuławce
Dariuszowi Rajczakowskiemu
Łukaszowi Posykaluk
Robertowi Małogowskiemu
Tadeuszowi Dobruckiemu
Krzysztofowi Dobruckiemu
Przemysławowi Dobruckiemu.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA WYKONANIE OZDOBY WIELKANOCNEJ
ORGANIZOWANY PRZEZ GMINNĄ BIBLIOTEKĘ W ZAGRODNIE
Pani Zofia Kozubska wręczyła uczestnikom konkursu dyplomy oraz nagrody:
miejsce II zajął Adrian Keklak z klasy III
wyróżnienia otrzymali:
Gabriele Sacca z klasy I
Joanna Sobczyszyn z klasy III
Olga Łesiuk z oddziału przedszkolnego
Oliwia Wijatkowska z klasy II
Nikola Procajło z oddziału przedszkolnego
Dyplomu za udział w konkursie dostali:
Paulina Kuźniar, Amelia Sondaj, Weronika Bielak, Mateusz Buńkowski, Nikola Czajkowska, Ola Radziszewska, Gabriela Fuławka, Patrycja Rutyna.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Ziemi – akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić wszystkim, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi i jak należy o niego dbać nie tylko podczas obchodów Dnia Ziemi, ale na co dzień.
Dzień Ziemi w naszej szkole przygotowały panie Katarzyna Studzińska-Kwoczka i Barbara Wanicka. Obchody Dnia Ziemi rozpoczęły się występem uczniów klasy II, którzy wierszem i piosenką zachęcali do utrwalania postaw ekologicznych. Następnie dzieci z klasy II zaprezentowały się w przedstawieniu kukiełkowym pt.: „ Kto zjadł sałatę?”. Po inscenizacjach uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę biorąc udział w quizach, rozwiązując łamigłówki, krzyżówki, pracując przy układaniu rozsypanek wyrazowych i rozwiązywaniu rebusów. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs rozwiązywania zagadek ekologicznych oraz konkurs „Bank Pytań”. Również przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii rozwiązując łamigłówki dla dzieci „Robimy porządki”, i „Segreguję śmieci”. Po konkursach wszyscy uczniowie podczas zajęć warsztatowych wykonali z plastikowych butelek i różnych odpadów kolorowe rybki „recyklinki”. Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi dzieci wraz z wychowawczyniami posadziły kwiatki w donicach, które będą zdobiły szkołę.
Przedstawienia w wykonaniu uczniów klasy II i III
Konkursy , łamigłówki, zagadki...rywalizacja grupowa
Ekologiczne kręgle z zagadkami. Rzut, wybór pytania i odpowiedź.
Warsztaty - rybka "recyklinka"
Posadzone kwiatki będą zdobiły naszą szkołę i codziennie cieszyły nasze oczy  :)
KONKURS "MÓJ PRZYJACIEL PIES"
Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy, które było organizatorem konkursu oglosiło listę laureatów. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Nagrody otrzymały Gabriela Fuławka i Nikola Czajkowska, uczennice klasy II. Wyróżnienie zdobył Bartosz Kawecki uczeń klasy II. 
Uczniowie mieli też okazję spotkać się podczas uroczystości rozdania nagród z Franciszkiem Gogółem, który 1 maja 2015r. wyruszył w podróż dookoła Polski z pieskiem Dino. Pan Franciszek wraz z towarzyszem mają do pokonania trasę o długości 3000 km, w czasie dwóch miesięcy. Dziennie wychodzi 50 kilometrów, po 10-12 godzin, pchając przed sobą wózek z 40 kilogramowym ekwipunkiem. Jeżeli to się uda to ich wyczyn trafi do księgi rekordów Guinnesa. Pan Franciszek jednak podczas biegu chce przede wszyskim zwrocić uwagę na los zwierząt. 
Nagrodzona praca Gabrysi Fuławki
Nagrodzona praca Nikoli Czajkowskiej
Wyróżniona praca Bartka Kaweckiego
Pozostałe prace biorące udział w konkursie