1 kwietnia zakończył się konkurs OGÓLNOPOLSKIEGO DZIECIĘCEGO RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO
I KARTKI WIELKANOCNEJ "WIOSNA"
organizowany
przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy


Po obejrzeniu 668 prac komisja konkursowa postanowiła nagrodzić i wyróżnić uczestników konkursu. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Nagrody:
Angelika Rutyna 10 lat
Mateusz Witkowski 10 lat
Wyróżnienia:
Bartosz Bielak 10 lat
Staś Rajczakowski 9 lat
Patryk Czajkowski 10 lat

GRATULUJEMY!

WYCIECZKA DO SIEPER SP. Z O.O. W ZŁOTORYI

Firma Sieper w Złotoryi zajmuje się produkcją zabawek oraz modeli pojazdów Siku.

Dnia 11.04.2014r. wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do zakładu pracy w Złotoryi.
Celem wycieczki było zwiedzanie i poznanie miejsc związane z pracą i zabawą oraz nauka szacunku dla ciężkiej pracy ludzi.
Mieliśmy okazję zapoznać się z historią fabryki. Jest to jedyny zakład w Polsce produkujący tego typu zabawki. Istnieje w Złotoryi od 1995r.
W trakcie zwiedzania zapoznaliśmy się z etapami produkcji zabawek i mogliśmy też brać czynny udział w ich produkcji.
Dowiedzieliśmy się także, że pracownicy tego zakładu produkują metalowe modele: samochody, pojazdy rolnicze i budowlane, motory, motocykle, pojazdy specjalne, samoloty i helikoptery.
Modele Siku dostępne są w różnych skalach: skala 1:32, skala 1:50, skala 1:55, skala 1:87. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Modele z metalu Siku to wspaniałe pojazdy jeżdżące i latające do zabawy i do kolekcjonowania.
Wycieczka bardzo, bardzo nam się podobała !!!
Dziękujemy wszystkim pracownikom firmy Sieper za miłą atmosferę i możliwość zobaczenia produkcji !
Wielkanoc najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. 16 kwietnia uczniowie klas I-III oraz oddziału zerowego pod opieką Pani Marty Buńkowskiej przybliżyli społeczności uczniowskiej piękne tradycje i obyczaje zwązane ze Świętami Wielkiej Nocy.
Zgodnie z tradycją na symbolicznym stole oprócz wielkanocnego koszyczka była też babka, którą zostali poczęstowani wszyscy uczniowie i nauczyciele. Pyszny smak wypieku przybliżył wszystkich do zbliżających się Świąt.
Po poczęstunku odbył się konkurs, podczas którego wszyscy uczniowie mieli za zadanie odnalezienie jak największej ilości jajeczek wielkanocnych. Wszyscy biegali i szukali. Najwięcej jajeczek odnalazł i zebrał Marcin Rutyna, który został nagrodzony tytułem"Wielkanocnego Zajączka"" oraz upominkami związanymi z tradycjami Świąt wielkanocnych.
Po konkursie Pani Marta Buńkowska zaproponowała qiuz  "Znam wielkanocne tradycje". Uczniowie odpowiadali na pytania związane ze zwyczjami i tradycjami wielkanocnymi. Po zliczeniu punktów przez komisję laureatami quizu zostali:
miejsce I - Patrycja Rutyna
miejsce II Patryk Kozioł
miejsce III Nikola Czajkowska
Elementy tradycji wielkanocnych pojawiły się także podczas zajeć wychowania fizycznego. Uczniowie rywalizowali podczas zawodów w noszeniu jajka na łyżeczce, slalomie z jajkiem na głowie oraz mini sztafecie z jajkiem. zabawy było co niemara. Wszyscy okazali się zwycięzcami!
KANONIZACJA JANA PAWŁA II

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII – uroczystość religijna, która odbędzie się 27 kwietnia 2014r. w Watykanie, podczas której dwaj błogosławieni papieże: Jan Paweł II oraz Jan XXIII, zostaną ogłoszonymi świętymi Kościoła katolickiego.
Z tej okazji uczniowie klasy III pod opieką Pani Barbary Wanickiej przygotowali wspomnienie o Papieżu i jego życiu. Na zakończenie apelu wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II - Barkę.
PSIE ZAPRZĘGI "SFORA"
Sfora zrodziła się z miłości do wilków i psów ras północnych. Fascynacja tymi niesamowitymi stworzeniami połączyła grupę ludzi, którzy poświęcają im każdą wolną chwilę. Do tej grupy należą państwo Anna i Tadeusz Rybczyńscy z Chojnowa. 28 kwiatnia już po raz drugi odwiedzili naszą szkołę wraz ze swoimi pupilami. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady przebywania wśród psów i postępowania w razie ataku nieznajomego psa. Pani Ania przypomniała, że  pies może mieć swoje dobre i złe nastroje. Nie zawsze ma ochotę być głaskany i przytulany. Zwłaszcza objęcie go za szyję może spowodować gwałtowną reakcje. Pies czuje się wtedy złapany i chce się wyswobodzić, niejednokrotnie nie przebierając w środkach. 
Nie wolno też podchodzić do psa bez zapytania jego właściciela, czy można. 
Należy również pamiętać, że trzeba uważać  kiedy biegniemy lub jedziemy na rowerze. Goniący nas pies ulega wtedy instynktowi pościgu i złapania ofiary, to spadek po jego dzikich dziadkach. Nie należy wtedy "dodawać gazu", ale spokojnie stanąć, pies się szybko znudzi taką sytuacją i sam odejdzie. 
Trenerka przestrzegła też dzieci, aby nie przeszkadzać psom w jedzeniu. Jedzenie stanowiło dla psich dzikich przodków sprawę przetrwania, a chętnych do miski było wielu. Ta walka o pożywienie jest silnie zakorzeniona w naszych czworonogach. Choć często nigdy nie zaznały głodu, bronią swojego pożywienia dla zasady. Zatem pamiętajmy, że nie wolno zabierać psu jego miski! 
Należy także pamiętać, że że najczęściej pies atakuje tylko w ostateczności kiedy się czegoś boi. Boi się czasem i dużego i małego człowieka, który się nad nim pochyla. Dlatego zawsze lepiej jest przykucnąć, gdy chce się pogłaskać  psa. Z psem najlepiej bawić się w obecności dorosłych i nie zaczepiać psów, których nie znamy.
Po części edukacyjnej przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne! Każdy z uczniów mógł spróbować pokierować psim zaprzęgiem! Państwo Rybczyńscy pokazali w jaki sposób należy kierować specjalnym rowerem zaprzęgowym i jak współpracować z psami. Najdłuższą trasę miała okazje pokonać Paulina Kuźniar z klasy II, która została w ten sposób nagdodzona za pierwsze miejsce w konkursie plastycznym "Pies- mój przyjaciel - spotkanie z psim zaprzęgiem "Sfora". Miejsce drugie i trzecie zajęli: Oliwia Wijatkowska z klasy I i Bartek Bielak z klasy III, którzy zostali nagrodzeni plakietkami Klubu Psich Zaprzęgów.
Brawo Paulinko!
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA PISANKĘ  I PALMĘ WIELKANOCNĄ
28 kwietnia rozsrzygnięty został konkurs na Pisankę i Palmę Wielkanocną organizowany przez panią Beatę Gorączkę. W kategorii "Pisanka" nagrodzeni zostali:
Mateusz Witkowski, Paulina Kuźniar, Angelika Rutyna, Weronika Bielak, Bartek Bielak.
W kategorii "Palma wielkanocna" nagrody otrzymali: Bartek Bielak, Paulina Kuźniar, Weronika Bielak, Gabrysia Fuławka, Patrzk Kozioł, Staś Rajczakowski, Joanna Sobczyszyn, Kinga Serok, Angelika Rutyna, Patrycja Rutyna, Amelia Sondaj, Bartek Panas.
Kliknij, aby edytować treść...
Gratulujemy obu uczestnikom Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzików w JU Jitsu o puchar Wójta Gminy Zagrodno, Bartkowi Bielakowi za zajęcie II miejsca i Patrykowi Czajkowskiemu za zajęcie I miejsca!