Kwiecień 2013

WSPOMNIENIE  JANA PAWŁA II
Prezentacja dotycząca życia i pontyfikatu Jana Pawła II przedstawiona przez p. Justynę Koziar przypomniała dzieciom postać Papieża Polaka. Uczniowie wysłuchali wspomnień oraz piosenek, które upamiętniały rocznicę śmierci Jana Pawła II.
22 KWIETNIA DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Radziechowie obchodziliśmy Dzień Ziemi – akcję prowadzoną corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów. Na obchody składało się wiele ciekawych wydarzeń organizowanych przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Katarzyną Studzińską. Na początek członkowie Samorządu dali przedstawienie dotyczące ochrony naszej planety, przypomnieli jak o nią dbać każdego dnia, żeby cieszyć się jej pięknem i korzystać z darów natury. Z tychże darów zrobiliśmy wyśmienite koktajle owocowe, które dały nam wszystkim mnóstwo energii do zabaw i nauki. Po degustacji obejrzeliśmy film edukacyjny na temat standardów selektywnej zbiorki odpadów z „Eko Cyklu” promujący segregację i recykling odpadów. Realizując przy okazji elementy programów profilaktycznych „Czyste powietrze wokół nas” i „Zachowaj trzeźwy umysł” promowaliśmy zdrowy styl życia podczas zabaw na świeżym powietrzu! Chodzenie na mini szczudłach okazało się nie lada wyczynem, a rozgrywki mini piłki nożnej dopingował fantastyczny zespół Czirliderek z klas 0-III ! 
Panią Ziemię uwolniły od śmieci dzieci, które wiedzą, co to segregacja i recykling oraz Smok, który pożarł wszyskie spaliny zatruwające Ziemię:)
Pani Barbara Wanicka przygotowała bardzo pouczającą pogadankę połączoną z quizem "Czy wiesz co jesz?" Dzieci dowiedziały się, co zawierają produkty, które one tak uwielbiają. Oprócz słodkości i kolorowych opakowań można w nich znaleźć niestety również składniki szkodzące zdrowiu!
Promująz zdrowe żywienie i zdrowy styl życia przygotowaliśmy koktajle owocowe! Truskawki, maliny, banany, pomarańcze, jabłka, kiwi i mnóstwo naturalnego jogurtu ożywiły nas i dodały energii do nauki i zabawy!
Po degustacji koktajlów pokazaliśmy, że w zdrowym ciele zdrowy duch! Chodzenie na miniszczudłach okazało sie łatwiejsze niż sie wydawało:) A rozgrywki w mini piłkę nożną uatrakcyjnił doping małych czirliderek z klas 0_III!
Na koniec obchodów Dnia Ziemi obejrzeliśmy film edukacyjny na temat standardów selektywnej zbiórki odpadów z "Eko Cyklu" 
"KRÓLOWA ŚNIEGU" - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

24 kwietnia obejrzeliśmy przedstawienie teatralne "Królowa Śniegu" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Na przedstawienie udaliśmy się do kina "Forum" w Bolesławcu.  Głównym celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym, rozbudzanie zainteresowań teatrem, rozwijanie świadomości i ekspresji kulturowej oraz obcowania ze sztuką. 
Podczas przedstawienia poznaliśmy  losy pary dzieci – Gerdy i Kaja, które żyły w przyjaźni aż do jednego z wiosennych dni. Wówczas do oka Kaja dostał się tajemniczy odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który odmienił spojrzenie chłopca na świat w ten sposób, że wszystko, co piękne i dobre, postrzegał on od tej pory jako brzydkie i złe. Grzeczny chłopiec przemienił się w dziecko krnąbrne, złośliwe i okrutne. Na dodatek był zupełnie zależny od nieznajomej kobiety, która zwabiła go do siebie. Chłopiec wbrew ostrzeżeniom przywiązał swoje sanki do powozu zimowej damy i odjechał w nieznane. Była to tytułowa Królowa Śniegu, władczyni lodowatej krainy, której obce były jakiekolwiek ciepłe, serdeczne uczucia.  Opuszczona i smutna Gerda zaczęła poszukiwania, narażając się w ich trakcie na wiele niebezpieczeństw, jednak po wielu perypetiach udało jej się odzyskać i uleczyć przyjaciela. Spektakl bardzo sie wszystkim podobał, aktorów nagrodzono gromkimi brawami!