GRUDZIEŃ 2013
„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
Carroll Lewis
Na ten niezwykły i magiczny dzień 6 grudnia z nieskrywaną niecierpliwością czeka każde dziecko i te malutkie i to duże też, a nawet dorośli, bo któż z nas nie lubi być obdarowywany? Ze względu na kapryśną aurę do naszej szkoły Mikołaj dotarł 9 grudnia. Zawitał do klas najmłodszych, sprawdził, czy wszystkie dzieci były grzeczne, posłuszne rodzicom i czy pilnie się uczyły, dopiero po  obejrzeniu przedstawienia i wysluchaniu piosenek, oczarowany tak miłym powitaniem i występem dzieci, wręczył im upragnione prezenty- paczki ze słodkościami. Mikołaj również został obdarowany przez dzieci, otrzymał podziękowania w postaci pracy plastycznej z dedykacją oraz życzenia długiego zdrowia.
Na pożegnanie Mikołaj podziękował za tak wdzięczne przyjęcie, nieskrywany uśmiech i radość dzieci, a także zapowiedział, że na pewno wróci do naszej szkoły za rok i przywiezie cały worek prezentów dla grzecznych dzieci. A te, które już coś nabroiły, mają teraz szansę na poprawę. Na zakończenie spotkania Rada Rodziców wraz z przewodniczącą panią Anią Radziszewską ugościła Mikołaja i gości słodkim poczęstunkiem.
Kierownik szkoły , Społeczność uczniowska, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Filialnej w Radziechowie składają serdeczne podziękowania Posłowi na Sejm RP Ryszardowi Zbrzyznemu za udział w spotkaniu mikołajkowym i przygotowaniu prezentów dla dzieci.
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ZAKOŃCZONY!
Etap szkolny konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową przeprowadziła pani Violetta Kozłowska. W etapie szkolnym udział wzięli: 
Kinga Serok klasa II
Nikola Procajło oddział przedszkolny
Gabriela Fuławka klasa I
Stanisław Rajczakowski klasa III
Julia Rajczakowska oddizal przedszkolny
Nikola Czajkowska klasa I
Patryk Czajkowski klasa III
Bartosz Bielak klasa III
Weronika Bielak oddział przedszkolny

Następnie prace konkursowe zostały zawiezione do Oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Tam stanęły do konkursu z szopkami wykonanymi przez dzieci ze szkół legnickich oraz szkół leżących na terenie powiatu legnickiego. 
Gratulujemy laureatom z naszej szkoły:
Nikoli Czajkowskiej z klasy I
Patrykowi Czajkowskiemu z klasy III
Weronice Bielak z oddziału przedszkolnego
Bartoszowi Bielakowi z klasy III.

Uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w dniu 18 grudnia 2013r. o godz. 14:00 w sali widowiskowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy przy ul. Jordana 17.

Lureatom życzymy dalszych sukcesów!

Patryk i Nikola Czajkowscy laureaci konkursu TPD w Legnicy

Patryk i Nikola Czajkowscy laureaci konkursu TPD w Legnicy
Weronika i Bartosz Bielak laureaci konkursu TPD w Legnicy
Uczestnicy etapu szkolnego:
Kinga Serok klasa II
Gabrysia Fuławka klasa I
Nikola Procajło oddział przedszkolny
Staś Rajczakowski klasa III
Wystwa konkursowa w Legnicy. Odebranie nagród.
DZIEŃ GÓRNIKA
14 grudnia górnicy obchodzili w Kościele w Radziechowie Dzień Górnika. W spotkaniu integracyjnym wzięło udział wielu górników, rodziców i dziadków naszych uczniów. Na początku spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali Hymn Górniczy, a następnie, w programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Recytując wiersze wyeksponowali trud jaki górnicy wkładają w codzienną pracę. Następnie uczniowie, górnicy i zaproszeni goście wzięli udział w Mszy świętej sprawowanej przez biskupa Stanisława Padewskiego, księdza Dominika Słowińskiego oraz księdza proboszcza Adama Terleckiego. Na koniec uroczystości, po życzeniach dla górników, uczniowie otrzymali od braci górniczej słodkie upominki.
ZAKOŃCZENIE AKCJI "PACZKA DLA ZWIERZACZKA"
Przedstawiciele naszej szkoły  Bartek Bielak, Weronikia Bielak, Patryk Czajkowskie i Nikola Czajkowska, dzięki uprzejmości Pani Ani Bielak dostarczyli zebrane przez uczniów karmy, kocyki, miski i inne potrzebne rzeczy do schroniska dla zwierząt w Legnicy. Tak jak w roku poprzednim staraliśmy się pomóc w miarę naszych możliwości w przetrwaniu zimy zwierzętom przebywającym w schronisku. Przy okazji Świąt życzyliśmy pieskom i kotkom, aby jak najszybciej znalazły ciepły dom i kochającego pana. 

Jeśli przygarniesz głodnego psa, nakarmisz go
i zapewnisz mu godny byt, nigdy cię nie ugryzie.
Oto zasadnicza różnica pomiędzy psem a człowiekiem"
Mark Twain 
Uczniowie z naszej szkoły przygotowali pod opieką p. Violetty Kozłowskiej przedstawienie jasełkowe dla rodziców i gości. Dzieci zamieniły się w anioły, pasterzy, królów. Szkoła gościła księdza proboszcza Adama Terleckiego, który docenił pracę dzieci włożoną w przygotowania jasełek…a nawet poprosił o BIS pastorałki „Największy Gazda”, którą można było nie tylko odśpiewać, ale i zatańczyć! . Po Jasełkach złożono sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek przy pięknie nakrytym stole.
Wigilia to uroczystość, która od wielu lat wpisana jest na stałe w nasz szkolny kalendarz. Za pomoc w przygotowaniach serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, Trójkom Klasowym oraz wszystkim mamom, które uświetniły stół wigilijny wspaniałymi potrawami!. 
  • Uczniowie mieli też okazję sprawdzić się w quizie "Znam tradycje Bożego Narodzenia" przeprowadzonego przez Violettę Kozłowską. Jury w składzie: Barbara Wanicka, Anna Bielak, Marta Krysa wyłoniło trzy laureatki:
  • miejsce I Nikola Milińska
  • i ex æquo miejsce II Patrycja Rutyna i Paulina Kuźniar
  • Gratulujemy!