Grudzień 2016

Zgodnie z grudniową tradycją w naszej szkole zagościł Mikołaj. Odwiedził grzeczne dzieci, żeby wręczyć im paczki ze słodkościami. Ten wyczekiwany moment poprzedził występ uczniów klas 0-III przygotowanych przez panią Barbarę Wanicką. Wierszem i piosenką dzieci przywitały Mikołaja, a następnie diabełki pomogły mu rozdzielić paczki pomiędzy zgromadzone dzieci. Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz wszyscy oczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia. 
KONKURS „ŻYCIE JAK RÓŻANIEC” ROZSTRZYGNIĘTY
Dnia 07 grudnia 2016r. Odwiedził naszą szkołę ksiądz Damian Skrzypek z parafii św. Piotra i Pawła w Chojnowie, jeden z organizatorów rejonowego konkursu o tematyce różańcowej. Ksiądz Damian wręczył uczniom biorącym udział w konkursie dyplomy oraz nagrody. Dwa I miejsca ex aequo zdobyli Julia Rajczakowska i Mateusz Buńkowski. Miejsce II zdobyła Alicja Laszkiewicz. „Złote wyróżnienie” otrzymała Weronika Bielak, dyplomy i upominki za udział Nikola Procajło i Michał Laszkiewicz. Uczniów przygotowywała do konkursu pani Violetta Kozłowska, która otrzymała podziękowania od organizatora. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
AKCJA CHARYTATYWNA "WYLOSUJ ANIOŁA"
FUNDACJA
"GDY LICZY SIĘ CZAS"
Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.
Lęk, ból, niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisanie kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia. Uczniowie Szkoły Filialnej w Radziechowie wraz z nauczycielami włączyli się w tę szlachetną akcję. Wykonali własnoręcznie kartki świąteczne, w których umieścili życzenia z okazji zbliżających się Świąt. Kartki zostały wysłane na adres Fundacji „Gdy Liczy Się Czas”, która przekazuje karteczki dzieciom na oddziale onkologii w Lublinie. Mamy nadzieję, że tym skromnym gestem przyczynimy się do tego, ze na twarzach chorych dzieci pojawi się na chwilę uśmiech!
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
„PORTRET ŚW. MIKOŁAJA”
Dnia 09.12.2016r. Pani Barbara Wanicka- organizator konkursu plastycznego „Portret św. Mikołaja” nagrodziła dyplomami i nagrodami książkowymi laureatów konkursu.
Nagrody otrzymali:
Weronika Bielak, Weronika Szewczyk, Julia Litwin
Dyplomy za udział wręczono: Mateuszowi Buńkowskiemu, Wiktorii Mrozik, Gabrielowi Sacca, Nikoli Procajło, Julii Rajczakowskiej, Kamili Piaskowy.
Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Julia Litwin

Weronika Szewczyk

Weronika Bielak

Dnia 09. 12.2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z panią Violettą Kozłowską wzięli udział w uroczystej mszy w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Radziechowie z okazji Dnia Górnika. Zaprezentowali tam wiersze mówiące o ciężkiej pracy górnika oraz złożyli serdeczne życzenia z okazji Barbórki. Staropolskim Szczęść Boże zakończyli występ.
Pani Violetta Kozłowska w imieniu uczniów i rodziców podziękowała Panu Andrzejowi Walkowiakowi za zasponsorowanie paczek mikołajkowych dla uczniów naszej szkoły.
W przeddzień występu Weronika Bielak uczennica klasy III przygotowała pokaz połączony z małym wykładem dotyczącym pracy górnika, jego stroju i tradycji górniczych. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji Weroniki. W roli górnika wystąpił Gabriel Sacca.
GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM

Dnia 14 grudnia 2016r. odbyła się w szkole akcja czytania dzieciom przez uczniów gimnazjum w Zagrodnie. Dzieci wysłuchały baśni duńskiego poety i pisarza Hansa Christiana Andersena pt. „Choinka”. Następnie gimnazjaliści przeprowadzili zajęcia warsztatowe. Uczniowie kolorowali choinkę i wycinali aniołki. 
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką pani Violetty Kozłowskiej. Nie inaczej było w tym roku. 20 grudnia 2016 r. w pięknie udekorowanym holu naszej szkoły zebrali się nauczyciele, uczniowie ,ich rodzice oraz księża , ksiądz proboszcz Adam Terlecki i ksiądz proboszcz Tadeusz Stelmach. . Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się na lichą stajenkę. W biblijną historię wprowadziła widzów odgrywana przez dzieci rodzina , która przy choince opowiadała dzieje Narodzenia Pańskiego.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Po przedstawieniu jasełkowym uczniowie podzielili się opłatkiem i zasiedli przy wigilijnym stole przygotowanym przez rodziców.