C z e r w i e c 2017

Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.
-Alighieri Dante
Dnia 01 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie Szkoły Filialnej w Radziechowie wyjechali na wycieczkę do „Parku Wrocławskiego” w Lubinie. Wycieczkę sponsorowała Rada Rodziców przy szkole w Radziechowie. Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od podziwiania fruwających mieszkańców wolierów. Barwne ptaki zrobiły na dzieciach duże wrażenie. Ale jeszcze większe wywołał wyłaniający się zza drzew ogromny Brachiozaur, którego wzrost mógł sięgać nawet 27 metrów. Obok niego prezentował swe też ogromne rozmiary Diplodok, zamieszkujący późną jurę 150-147 milionów lat temu. Następnie na trasie zwiedzania napotkaliśmy kolorowego Parazaurolofa, za którym to już czaił się Triceratops, a tuż za nim groźny Tyranozaur. Po drodze mogliśmy podziwiać również inne dinozaury. Po posiłku, w postaci pysznych pizzerek i napojów, uczniowie zabawili się w paleontologów odkrywających skamieniałe szczątki dinozaurów. Po wycieczce edukacyjnej przyszedł czas na zabawę. Uczniowie bawili się wyśmienicie na ogromnym placu zabaw pełnym huśtawek, zjeżdżalni, tuneli, wspinaczek i innych atrakcji. Wielką radość sprawiło dzieciom bieganie pomiędzy tryskającymi, wodnymi tunelami! Uczniowie mogli tez spróbować swoich sił w grze wielkimi szachami. Na koniec dzieci zostały poczęstowane lodami, które zakupił dla wszystkich pan Mariusz Łesiuk.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to akcja w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa. Uczniowie naszej szkoły również promowali czytelnictwo i zachęcali do czytania. W ramach akcji wykonali na zajęciach w świetlicy”Bajkobajarzy”. Mieli oni za zadanie rozbudzać ducha czytelnictwa wśród najmłodszych. W świetlicy wykonali także plakaty zachęcające do odwiedzania biblioteki i sięgania jak najczęściej po różne lektury. Następnie w ramach tygodnia czytania klasa II popisała się talentem literackim. Uczniowie napisali książki, które zaprezentowali kolegom na holu szkoły. Każdy mógł przeczytać książeczki autorstwa kolegów z II klasy. Zaś uczniowie klasy III wykonali kolorowe zakładki do książek, które zaprezentowali podczas czytania młodszym kolegom. Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki z oddziału przedszkolnego uwagą słuchały czytanych tekstów. 
LEKKI TORNISTER
Uczniowie naszej szkoły otrzymali Certyfikat od organizatorów Kampanii "Lekki Tornister". W czasie trwania akcji promowaliśmy zdrowy styl życia oraz dbałość o prosty kręgosłup. Zachęcaliśmy do ważenia i kontrolowania zawartości plecaków dzieci, aby ich waga nie przekraczała tej dopuszczalnej jaką dziecko może dźwigać. Zachęcaliśmy do regularnych ćwiczeń gimnastycznych oraz zabaw na świeżym powietrzu sprzyjającym korygowaniu wad postawy.
MUZYCZNE WĘDRÓWKI Z JANKIEM MUZYKANTEM
Dnia 12 czerwca 2017r. odwiedził naszą szkołę zespół Antrakt. Prezentowana była tym razem muzyka pochodząca z Włoch. Uczniowie mogli też popisać swoją wiedzą i talentem muzycznym biorąc udział w konkursach. Występ nagrodzony został brawami!
WYCIECZKA DO CZAPLI - WIOSKI PIASKU I KAMIENIA
Dnia 13 czerwca 2017r. wybraliśmy się na wycieczkę do Czapli – wioski piasku i kamienia. Przygodę rozpoczęliśmy od własnoręcznego wyrobienia i upieczenia podpłomyków. Smakowały wybornie ze swojskim dżemikiem! Następnie zostaliśmy zaproszeni do zrobienia własnych skalniaczków w szklaneczkach. Usypywanie ich z kolorowego piasku okazało się nie lada frajdą. A efekt był zaskakujący! Wszystkie były piękne, zabraliśmy je ze sobą do domów. Po zajęciach warsztatowych zostaliśmy zaprowadzeni do skalnego zakątka, gdzie królował pojazd Flinstonów. Mogliśmy sami się przekonać jak trudno prowadzi się taki pojazd napędzając go siłą własnych nóg. Z tego uroczego zakątka powędrowaliśmy. do kamieniołomu, który to zdobił lazurowy stawik. Stamtąd poszliśmy do fabryki, gdzie zobaczyliśmy jak obrabia się kamień. Okazało się, ze to bardzo ciężka praca. W drodze powrotnej mogliśmy podziwiać piękną panoramę z górą Ostrzycą w tle. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.
WYCIECZKA PIESZA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO
W RADZIECHOWIE
Dnia 20 czerwca 2017r. wybraliśmy się do gospodarstwa pani Jadwigi Warchol, która zaprosiła dzieci na zwiedzanie wolierów z ptakami. Mogliśmy podziwiać puchacze, sowy, papugi, kanarki, piękne pawie , bażanty i wiele innych latających przyjaciół. Serdecznie podziękowaliśmy pani Warchoł za gościnę. Zostaliśmy też obdarowani słodyczami i przepięknymi piórami pawi.
W drodze powrotnej zawitaliśmy na aleję lipową. Tam każde dziecko ma swoje zasadzone drzewko. Akcję zainicjował i koordynował pan Mariusz Łesiuk Teraz możemy podziwiać jak drzewka z imionami dzieci pną się do góry! Wracając nie zapomnieliśmy o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. W nagrodę w szkole można było zjeść pyszne lody 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Dnia 23 czerwca 2017r. zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Uroczystości zakończenia roku rozpoczęły się Mszą świętą prowadzoną przez ks. Tadeusza Stelmacha. Następnie uczniowie z rodzicami przeszli do szkoły, gdzie najpierw młodsi koledzy pożegnali wierszem i piosenką trzecioklasistów. Miłym akcentem była też prezentacja przedstawiająca drogę edukacji odchodzących już uczniów. Trzecioklasiści wraz z wychowawczynią panią Barbarą Wanicką ze wzruszeniem obejrzeli prezentacją i powspominali poprzednie lata. Po pożegnaniu III klasy, uczniowie uczęszczający cały rok na zajęcia z tańców „O`le” mogli zaprezentować swoje umiejętności pod czujnym okiem pani Moniki- trenerki tańca. Nagrodzeni oklaskami czekali już tylko na wręczenie świadectw. Kierownik szkoły wręczyła uczniom świadectwa i dyplomy zakończenia pierwszego etapu edukacji. Podziękowała też za współpracę rodzicom wręczając dyplomy podziękowań. W klasach uczniowie pożegnali się z wychowawczyniami, które raz jeszcze przypomniały o bezpieczeństwie podczas wakacji.