Czerwiec 2013

03 czerwca 2013r. udaliśmy się na wycieczkę  do "Cyrklandu" w Miłkowie. Wycieczkę z okazji Dnia Dziecka zafundowali dzieciom z naszej szkoły Pan Andrzej Walkowiak "Walbet" oraz Pan Ryszard Zbrzyzny Poseł na Sejm RP.  Obu sponsorom serdecznie dziękujemy!

Miasteczko cyrkowe CYRKALND oferuje mnóstwo niezapomnianych atrakcji.

Pod kopułą  cyrku można podziwiać występy międzynarodowej grupy artystów.

U podnóża Śnieżki, w malowniczo położonej miejscowości Miłków znajduje się jedna z najbardziej nietypowych atrakcji tego regionu- Cyrkland.
Miłośnicy sztuki cyrkowej  spotykają się tutaj na warsztatach gdzie uczą się od samych profesjonalistów sztuki cyrkowej m.in. żonglerka, hula-hop, skoki na batucie, lina pozioma, podstawy akrobatyki. 
To bajkowe miejsce, które uczy i bawi !
Mali artyści dali popis akrobatycznych i aktorskich umiejętności! 
Z wycieczki wracaliśmy pełni wrażeń!
 W przerwie pomiędzy występami małych artystów zwiedziliśmy Mini Zoo, którego główną atrakcją jest wielbłąd Chester:)
Następnym punktem programu był popis umiejętności iluzjonistycznych Matix’a - tzw. iluzja z bliska, na wyciagnięcie ręki widza, wszystko przy akompaniamencie muzycznym. Pojawiające się i znikające przedmioty, wyczarowane kwiaty i zwierzęta to tylko niektóre z licznych efektów magicznych wywołujących zachwyt i zdumienie u uczestników pokazu.
Po odrobinie magii wróciliśmy do podziwiania małych akrobatów. 
Na koniec przyszła kolej na nas! Uczniowie naszej szkoły wraz z prowadzącymi oddali się wesołej zabawie!

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Dnia 04 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowujące zebranie z rodzicami. Pani Dyrektor Violetta Kozłowska przedstawiła osiągnięcia uczniów, które cieszyły wszystkich w ciągu roku szkolnego. Zaprezentowane zostały również wycieczki, imprezy oraz konkursy, w których uczestniczyliśmy z wielką radością. Jednym z punktów zebrania były podziękowania dla Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Radziechowie, którzy swoją pomocą raczyli uczniów przez ostatni rok szkolny. 

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ POŻARNĄ
W dniu 11 czerwca 2013 r. naszą szkołę odwiedziła jednostka ratunkowo-gaśnicza Powiatowej Straży Pożarnej w Złotoryi. Strażacy  panowie Piotr Katanowski, Wojciech Zieliński oraz Mirsław Chojecki przyjechali wozem ratunkowo - gaśniczym, wyposażonym w niezbędny sprzęt do ratowania ludzi i mienia w wypadkach drogowo-komunikacyjnych, pożarach i innych zdarzeniach losowych. Dzieci z klas młodszych i przedszkolaki miały okazję wysłuchać krótkiej prelekcji na temat pracy strażaka, obejrzeć sprzęt ratunkowo-gaśniczy, założyć hełmy i ubrania strażaków. Największą radość miały dzieci z pobytu w wozie strażackim oraz z pokazu kurtyny wodnej i strumienia wody lanego z węża strażackiego. Strażacy również upewnili się, że wszystkie dzieci znają numer 998 do straży pożarnej. Dziękujemy strażakom za miłą wizytę i przyjemne emocje z nią związane.
Dzielny strażak Bartek!
Ratowanie ludzi nie tylko z pożarow ale i wypadków to jedno z głównych zadań dzielnych strażaków. Pokaz pomocy poszkodowanemu zrobił na uczniach wrażenie. Zwłaszcza, że  rolę poszkodowanego panowie strażacy wyznaczyli się Pani Dyrektor Violetcie Kozłowskiej:)
Mikołaj  okazal się dzielnym strażakiem! Pokonał wysoką drabinę,żeby wspiąć się na dach wozu strażackiego!
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Martynka Waszkinel podziękowała w imieniu uczniów i Grona Pedagogicznego za pokaz i prelekcję pracą plastyczną wykonaną przez ucznia klasy III Kacpra Seroka!
Dziękujemy!!!!!

WIZYTA POLICJANTÓW

Dnia 17 czerwca 2013 roku naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, st.sierż. Marcin Dudziak oraz asp. Arkadiusz Kalicki, którzy przybliżyli uczniom: Zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji. Nasi goście zaprezentowali również swoje stroje oraz wyposażenie niezbędne podczas wykonywanej pracy. 

Radości nie było końca, kiedy funkcjonariusze prezentowali sprzęt, którym posługują się podczas każdej akcji. Uczniowie mogli choć na chwilę poczuć się jak policjanci. 
Po zakończeniu prelekcji i pokazów nadszedł czas podziękowań. Przewodnicząca szkoły Martyna Waszkinel wręczyła upominek wykonany przez ucznia naszej szkoły. DZIĘKUJEMY! 

BARTEK DUMĄ SZKOŁY!

Uczeń naszej szkoły Bartosz Bielak zajął 1 miejsce
w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzików w Ju Jitsu.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA 

W ciągu całego roku szkolnego 2012/2013, uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji Klub Bezpiecznego Puchatka. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze,

w szkole, w domu i w czasie zabawy. 


JUŻ WAKACJI CZAS!


Rozpoczynają się wakacje, czas urlopów, wyjazdów i odpoczynku. Każdy z nas ma w głowie plany do zrealizowania w najbliższym czasie. Nie zapominajmy jednak o bezpiecznym zachowywaniu się podczas wakacji. 

Jak co roku gazetkę na ten temat przygotowała pani Barbara Wanicka. 

PIKNIK

27 CZERWCA ODBYŁ SIĘ W NASZEJ SZKOLE PIKNIK KOŃCZĄCY ROK SZKOLNY 2012/13. UCZNIOWIE SAMI PRZYGOTOWALI PYSZNE KORECZKI, KTÓRE POTEM ZE SMAKIEM SKONSUMOWALI. PO POCZĘSTUNKU BYŁY ZABAWY I KARAOKE. MARTYNKA WASZKINEL WRAZ Z NATALIĄ MACHUL PRZYGOTOWAŁY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I-III. 
ZAKOŃCZENIE PROGRAMU "MUUVIT-RUSZAJ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT!
Muuvit - to program prosty w użyciu, interaktywny oraz nadający się dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wszystkich typów szkół. Sprawia, że dzieci się ożywają a zajęcia są znacznie przyjemniejsze.
Każdy z uczniów zbiera kilometry poprzez aktywność fizyczną wykonywanie aktywności fizycznej, np. jazdę na rowerze, w trakcie drogi do szkoły, czy grania w piłkę z przyjaciółmi. Następnie, wszyscy uczniowie, sumują swoje kilometry i wspólnie podróżują po świecie w internetowej grze „Muuvit Adventure”. Im więcej uczniów jest aktywnych fizycznie, tym więcej mogą oni odkryć.

Nasi uczniowie podróżowali pod czujnym okiem Pani bibliotekarki Zofii Kozubskiej - Biblioteka Publiczna Gminy Zagrodno Filia w Radziechowie, która była opiekunem prowadzącym program na terenie szkoły. 
Na zakonczenie programu aktywni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz ugoszczeni słodkim poczęstunkiem. 
Pani Zofii Kozubskiej dziękujemy za współpracę!!!
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/1013
28 CZERWCA ZAKOŃCZYŁ SIĘ ROK SZKOLNY 2012/13. ROK, W KTÓRYM SZKOŁA PODSTAWOWA W RADZIECHOWIE FUNKCJONOWAŁA JAKO SZKOŁA KLAS I-III Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM.  REALIZOWAŁA ZADANIA EDUKACYJNE I WYCHOWAWCZE. UCZNIOWIE MOGLI ROZWIJAĆ SWOJE ZAINTERESOWANIA, KSZTAŁCIĆ UMIEJĘTNOŚCI I ZDOBYWAĆ WIEDZĘ POD OPIEKĄ PAŃ NAUCZYCIELEK: DYREKTOR - VIOLETTY KOZŁOWSKIEJ, PANI BARBARY WANICKIEJ, PANI KATARZYNY STUDZIŃSKIEJ-KWOCZKA, PANI BARBARY RADWAŃSKIEJ, PANI JUSTYNY KOZIAR, PANI MAGDALENY DĘBICKIEJ.

Dla szkoły ważne są podziękowania dla rodziców za ich całoroczny udział w życiu SZKOŁY i za pomoc.
Stąd też nawet liczba rodziców uhonorowana podziękowaniami i dyplomami była większa niż samych uczniów.

Ostatni dzień roku szkolnego to dzień, kiedy przyszło nam się pożegnać z uczniami klasy III. Minęły trzy lata odkąd wstąpili w mury tej szkoły. Trzy lata, podczas których stawali się dojrzalsi i starsi. Na początku z sercem pełnym obaw, z trudem rozstawali się z rodzicami. Bardzo szybko okazało się jednak, że chodzenie do szkoły ma swoje dobre strony. Można tu było wesoło bawić się w grupie koleżanek i kolegów oraz zdobywać wiedzę i nowe umiejętności.

Pożegnanie uczniów klasy III poruszyło serca. Uczniowie wraz z rodzicami oficjalnie pożegnali pierwszy etap edukacji i swoja panią Violettę Kozłowską. Przy pięknych dekoracjach i wzruszonych twarzach rodziców uczniowie klasy III podziękowali za wspólne trzy lata, za radość z pierwszych sukcesów,za przeprowadzenie ich przez  gorycz porażek, za naukę przeplataną zabawą. Uczniowie wyrazili również wdzięczność Paniom nauczycielkom za opiekę i troskę, za to, że czuli się tutaj swobodnie, bezpiecznie,i że stawali się z każdym dniem bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę. Te piękne chwile pobytu w Szkole Podstawowej w Radziechowie zostaną na długo w pamięci uczniów i nauczycieli. Uczniowie klas "0"-II pod opieką Pani barbary Wanickiej pożegnali kolegów 
występem artystycznym przypominającym spędzone tu lata.

WSZYSTKIM RODZICOM I UCZNIOM ŻYCZYMY CIEPŁYCH I UDANYCH WAKACJI! SPOTKAMY SIĘ WE WRZEŚNIU ROZPOCZYNAJĄC NOWĄ PRZYGODĘ Z NAUKĄ!
UCZNIOWIE KLASY III - DAWID JÓZEFÓW, NATALIA MACHUL, KACPER SEROK, MACIEJ SOKOŁOWSKI, MARTYNA WASZKINEL - PODZIĘKOWALI WYCHOWAWCZYNI ORAZ GRONU PEDAGOGICZNEMU ZA TRUD WŁOŻONY W ICH EDUKACJĘ, WYCHOWANIE, ROZWIJANIE UMIEJĘTNOŚCI I KSZTAŁCENIE POSTAW.
Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna składają podziękowanie Radzie Rodziców przewodniczącej Rady Annie Radziszewskiej oraz wszystkim Rodzicom angażującym się w życie szkoły. Dziękujemy za znaczący wkład pracy, pomoc, wsparcie i osobiste zaangażowanie w funkcjonowanie szkoły.
„Wszystko, co wielkie,
Jest wielkie przez serce” 
(Cyprian Kamil Norwid)

Dziękujemy!!!
Przewodnicząca Rady Rodziców złożyła na ręce Pani Dyrektor bukiet kwiatów wraz z podziękowaniami za całoroczną współpracę z Gronem Pedagogicznym.
Na zakończenie uroczystości w występie tanecznym zaperezentowały się: Martyna Waszkinel uczennica klasy III, Natalia Machul uczennica klasy III oraz Weronika Bielak uczennica oddziału przedszkolnego!